Jak na detox

Hladovka ... ?

Zdravím Tě. Copak se tady asi dozvíš, ptáš se? To je téma co... A už toho bylo napsáno dost, nemyslíš...? A i mě to přijde, věříš? Přijde mi, že dnes už je to běžná věc. Jednodenní půsty drží kde kdo, v módě jsou i přerušované půsty a i podobné alternativy odlehčování jídelníčku. 

A tak víš co? Ber tuto stránku prostě jen jako můj příběh. Třeba to nakonec bude inspirace i pro Tebe anebo moje vyprávění má přilákat někoho, kdo mi dopomůže ke zvládnutí mého vlastního cíle.

Na začátku a vlastně nejen na začátku, ale po celou dobu tu byla moje snaha o očistu těla. Šlo mi o to vyčistit se od všech parazitů a opravit v těle vše co jen jde. Jít až na podstatu, až úplně na začátek. Šlo mi o opravu genetické informace v buňce. 

Takže mým cílem byla 21 denní hladovka

což se nepovedlo...


Vydržela jsem hladovku 7 dní... Ale to je opravdu velký úspěch !!! A jsem na sebe velmi pyšná !


Nezbláznila se ona ? Není ona snad úplně mimo ralitu... ? Neříkáš si to třeba i Ty ? A co to takhle vyzkoušet... ? A co zvědavost, neprobudila se v Tobě přece jen...? A co, zkusil si vyhledávače a googl ? Hledal sis jak dlouho člověk vydrží bez jídla, povedlo se najít... ?  Věř, že nejsem ani první ani poslední, kdo to vyzkoušel a kdo o tom píše. A jsou mezi námi i tací, breathariáni (bretariáni) se jim říká, kteří se rozhodli přestat s jídlem úplně a žijí a vyvrátili tak všechna lékařská tvrzení. Když budeš hledat, určitě je najdeš a sami Ti rádi svůj příběh odvypráví a není jich málo.

***

Já jsem se toho o sobě díky hladovce hodně dozvěděla a hladovka pro mě měla přínos na všech úrovních mojí osoby a mého života.

***

A kolik toho se mi zlepšilo! Pěju ódy na tento typ očisty. Ekzém pryč, bolesti kloubů pryč, alergie, zažívací problémy pryč... Tolik energie jsem nikdy neměla. Moje pohyblivost byla naprosto dokonolá, připadala jsem si jak malé dítě. Můj rozsah pohybu byl maximální. A ke spánku mi stačily jen 4 hodiny a tolik vitality a chuti do života a tolik nových nápadů...

Ale zde musím souhlasit s odborníky. Hladovka není pro každého. Především není to jen jednodenní půstík a je nutné se na ni dobře připravit a tím nemyslím pořádně se před tím najíst... Aby přinesla ten správný očistný efekt, je potřeba dodržet určitá pravidla.

Je potřeba dodržet určité stravování před i po samotné hladovce. Půst je o tom, že dnes se rozhodnu zítra nejíst. Dám klid zažívání a moje střeva mi budou moc vděčná. A den poté si zase jedu po staru a mám ze sebe dobrý pocit. Hladovka i když jen jednodenní je trochu o něčem jiném. Kdo má zájem a ještě nezná, doporučuji knihu naší paní doktorky Vilmy Partykové, "Hladovění pro zdraví". Kdo se nechce zabývat čtením a nebo potřebuje k takovému kroku parťáka, nabízím své služby, ráda sdělím vše potřebné, aby se podařilo opravdu nastartovat ozdravný proces těla. 

Tak jsem do toho šla. Sestavila si jídelníček a dodržovala ho. Chtěla jsem se na svůj cíl připravit a zjistit jak moje tělo reaguje, když má hlad. Zvolila jsem sérii krátkých půstů. Poprvé když jsem začala, ani ne po dvanácti hodinách jsem pociťovala jak se moje tělo zbavuje léta nastřádaných nánosů. Vše se mi začalo uvolňovat a muselo to ven, opravdu jak to paní doktorka ve své knížce popisuje, všemi otvory. Trvalo to dlouho. Ale díky tomu musím říct, že už více jak rok jsem neměla žádnou virózu a ani bakterie si na mě nepřijdou, moje tělo si velmi rychle dokáže s čímkoli poradit, stačí ho jen malinko podpořit. A to byla jen třetina mé cílené půstové doby, jak by to vypadalo kdyby se mi podařilo dokončit hadovku celou...

Od té doby si dávám také velký pozor na to co jím. Snažím se dodržovat správné kombinace potravin, abych zbytečně nezatěžovala svoje zažívání. Jakékoli polotovary a jiné potraviny více či méně vytvořené za pomoci a s přídavkem uměle vyrobených látek jsou u mě zapovězené. Snažím se jíst čerstvé a čerstvě uvařené jídlo. Změnila jsem pohled na živočišnou stravu. Vytvářím si své vlastní recepty. Znovu jsem se vrátila k bylinkaření a vaření se stalo mým potěšením.

Na svou sedmidenní hladovku jsem se připravovala cca 4 měsíce.  

A ještě jeden doprovodný efekt na mě moje hladovka měla. Nebyl to můj nejpůvodnější záměr, ale nemůžu říct, že mě nepotěšil. Z velikosti 44 jsem se dostala na velikost 36. Kdyby mě to jen napadlo, udělala bych pár cílených fotek před a po. Ale protože to mým záměrem nebylo, fotky které tu teď vidíš, jsem sesbírala z trochu delšího časového období před hladovkou, ale to jim na důvěryhodnosti nic neubírá.

rok 2019 - 2020

***

Moje životní fylozofie mi říká, že nic se neděje náhodou a pokud právě teď čteš moje slova, není to náhoda, která Tě na moje stránky přivedla. Můj příběh Ti má něco důležitého předat, inspirovat Tě nebo Tě má prostě nakopnout... Anebo nás to mělo prostě svést dohromady.

Takže pokud Tě toto téma opravdu zaujalo nebo už dávno toužíš hladovku vyzkoušet, ale zatím si netroufáš, můžu Ti pomoci praktickými radami i vedením. Vysvětlím Ti proč je důležité pečlivě dodržet postup a také proč se mi nepodařilo dosáhnout mého cíle. Z vlastní zkušenosti vím na co je potřeba si dát pozor, čeho se vyvarovat a celkově Ti pomůžu se na hladovku připravit a projdu ji s Tebou celou. Jak přípravu, tak dobu hladovění, tak návrat k normálu. Připravím Ti jídelníček a pomůžu naplánovat nejvohdnější čas i dobu hladovění podle Tvých potřeb a přání.

Ráda budu Tvůj průvodce

Pokud budeš mít zájem, napiš mi na  mabem@centrum.cz  budu se na Tebe těšit