Kouzla novoluní

NOVOLUNÍ VE ZNAMENÍ ŠTÍRA

Nastává 15. listopadu 2020 v 06:07h


Základní barva znamení Štíra je červená. Vládcem tohoto znamení je planeta Pluto, nejvíce transformační planeta. Štír je vodní pevné znamení.

__________________________________________________________________________

Novoluní ve Štíru nám připomíná, že není dobré v sobě živit staré křivdy a zášť

__________________________________________________________________________

Tématem novoluní ve Štíru je odpuštění

_____________________________________________

__________________________________________________________________________

Štíři jsou velice citliví

Zrozenci v tomto znamení jsou velice citliví. Jejich city jsou nejhlubší z celého zvěrokruhu. Štír stejně tak vášnivě miluje jako nenávidí. Své emoce však často nedávají najevo. Štíři na venek působí většinou klidně a vyrovnaně a ve většině případů jejich okolí neví, co uvnitř sebe prožívají. Mohou působit necitlivě, ale opak je pravdou. Pro okolí jsou Štíři tajemní, neproniknutelní a málo srozumitelní a z tohoto důvodu je často lidé odsuzují. Tato maska je však jen jejich způsob obrany. Ve chvíli, když Štír zjistí, že prostředí, ve kterém se nachází je bezpečné, trochu se uvolní a v menší společnosti známých lidí dokonce začne komunikovat. Pokud vám Štír sdělí něco ze svého osobního života, můžete to považovat za nejvyšší projev důvěry.

Štíři jsou neobyčejně loajální ke svým přátelům, na druhé straně jsou nesmiřitelní protivníci

Za své přátele nebo rodinné příslušníky by Štír dokázal položit i život. Tito lidé mají v sobě nepřehlédnutelnou vlídnost a chápavý soucit k nemocným nebo zoufalým. Štíři nikdy nezapomenou na dárek, který od vás dostali ani na laskavost kterou jste mu projevili a bohatě Vás odmění. Stejně tak si ale pamatuje urážku, nespravedlnost a křivdu a toto Štír nikdy úplně nezapomene a jen velmi těžko odpouští. Když Štíra někdo zraní, hluboce se ho to uvnitř dotkne, na venek však nedá nic znát. Takové zranění Štíři nenechávají bez odezvy, umí si počkat na ten správný okamžik velmi, velmi dlouho, i léta a až protivník odhalí slabé místo umí mistrně namířit útok. I kdyby to mělo být jen jedno slovo vyřčené v ten správný okamžik, vždy to protivníka zasáhne velmi hluboko a bolestně.

Štíři mají nezdolnou vůli

Štíři jsou obrovsky houževnatí a nezdolní. S Kozorohy patří k nejvytrvalejším a nejodolnějším znamením. Štíři jako by do svého života krize přivolávali, na druhou stranu, tyto krize Štíry zocelují. Procházejí za svůj život mnoha nevyhnutelnými situacemi, které je obrodí a změní, nikdy nejsou stejní jako na začátku. Cokoli si Štíři usmyslí, to dokáží. Stejně je to i s jejich zdravím. Pokud tito lidé onemocní, je to většinou vážné, svojí vůlí, ale dokáží i toto překonat.

Štíři jsou velmi ambiciózní

Na první pohled to tito lidé nedají znát, ale uvnitř v sobě mají velkou touhu po uznání, chtějí něco velkého dokázat. Pokud mají svůj cíl, nikdy ho nespustí ze zřetele a půjdou si krůček po krůčku až svého cíle dosáhnou.

Štíři mají velký potenciál pro duchovní záležitosti a tajemno

Štíři jsou prvním znamením zvěrokruhu, které si uvědomuje smrt. Smrti se nebojí, s principem smrti jsou spojeni. Princip přeměny se prolíná celou jejich existencí. Uvědomují si hloubku poznání, mají obrovskou touhu po poznání, všemu chtějí přijít na kloub, nikdy nejsou na povrchu, vše touží poznat do své podstaty. Štíři se k duchovním záležitostem dostávají buď vnitřním puzením nebo díky nějaké životní události, která je posune k pronikání do tajů esoteriky. Nebo Štíři uvíznou v materiální rovině, tito lidé mají velice kladný vztah k penězům a majetku, který však nedávají okázale najevo.

Štíři jsou velice emocionální a potřebují někoho milovat. Na druhé straně mají rádi svou svobodu a jsou samotáři a spoustu věcí s druhými nesdílí.

­­­­­­__________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________ 

Na kouzlo tohoto úplňku si připravte tři svíčky v červené barvě a misku naplněnou vodou. Na papír si napište své přání.

___________________________________________________

Můžete si připravit i drahé kameny, vztahující se ke znamení ŠTÍRA. Kameny: malachit, smaragd, obsidián, hematit, jaspis, ametyst, achát, rubín, granát, opál karneol, akvamarín, topaz, měsíční kámen

Základním živlem tohoto znamení je Voda. Voda je spojována se zrozením a přeměnou. Očišťuje a je symbolem hledání tajemství života a smrti. Hluboké vody jsou jako hloubky naší duše, naše podvědomí. Vodní proud je jako nekonečný proud duchovní energie.

Vhodná témata pro kouzla a rituály tohoto novoluní:

Všechny situace, které vyžadují hodně energie, změnu a jsou propojeny s karmou

 • Podpora instinktu a intuice
 • Nalezení jádra problému
 • Nalezení moudrosti
 • Obnovení energie starého projektu
 • Zastavení negativní energie, pomluv
 • Nalezení správného směru
 • Porozumění koloběhu života - narození/život/smrt/znovuzrození
 • Přivolání lásky

 • Finance, doplacení dluhů, zisk


Pozor na vlastní zlost a zášť

Štíří energie jsou mocné. Štíru vládne planeta Pluto. Ovládá sílu, moc a davy. Její energie může být pozitivní a přinášet úspěch anebo naopak negativní a zničující. Štíří energie jsou vášnivé, znají buď jednu nebo druhou stranu mince. Jen málokdy zvládnou obojí, často jdou do extrémů. Jsou buď láska nebo nenávist, radost nebo smutek, den nebo noc. Ale žádný z těchto pólů nemůže existovat sám, jeden bez druhého. Planeta Pluto je nejvíce transformační planetou. Pod jejím vlivem měníme své sny, svou cestu a především sami sebe. Bouráme hranice a zdi.

V těchto dnech je velice důležité energii, kterou sebou Štír přináší, nechat proudit. Nepotlačovat a neutlačovat ji. Protože potom by nás naopak mohla brzdit a mohla by na nás mít negativní účinky, což by mohlo mít vážné důsledky. Nebraňme se této síle, nechme ji proudit skrze sebe a chtějme učinit změny, pokud nejsme spokojeni s naší situací.

Symbolem vody je trojúhelník otočený špičkou dolů. Je to znamení ženské, životodárné energie.

Sedněte si na zem a kolem sebe buď skutečně, nebo pomyslně nakreslete magický kruh. Doprostřed kruhu namalujte symbol vody, tak abyste vy byli v samotném středu. Do rohů trojúhelníku dejte svíčky a zapalte je. Svíčky mohou být i vonné, vůně navodí správnou atmosféru a přivábí andělé jako pomocníky. Před sebe položte misku s vodou. Na dno misky můžete namalovat voděodolným fixem znak vody.

Zhluboka se nadechněte a uvolněte se. Zapalte svíčky.

Do vzduch namalujte prstem vyvolávací vodní pentagram. Tím otevřete portál pro průchod energie k Vesmírnému společenství. Tento portál je obousměrný. Začněte na levém středním vrcholu a pokračujte ve směru šipky, dokud pentagram nedokončíte.

Než vyslovíte své přání, musíte vodu v misce nejprve očistit. Vezměte misku s vodou do rukou a třikrát dýchněte na hladinu, přitom si představujte, jak jí prostupuje bílé světlo. Misku poté opět položte před sebe.

Prstem třikrát zamíchejte vodu po směru hodinových ručiček řekněte své přání a papír s napsaným přáním vložte do misky s vodou.

Po skončení kouzla, rituálu nakreslete pentagram pro uvolnění vodní energie, který energetický portál uzavře. Pro kreslení uvolňujícího pentagramu začněte na pravém prostředním vrcholu a pokračujte ve směru šipky, dokud pentagram nedokončíte.

Misku nechte do rána nejlépe venku. Druhý den vodu s papírem vylijte do trávy

Až se Vám přání vyplní nezapomeňte poděkovat


Důvody proč se kouzlo, rituál někdy nepovede

 1. Jakékoli kouzlo, rituál má především změnit naše osobní vnímání. Pokud nevystoupíme z oblasti svých omezených názorů a nepřipustíme možnost změny, žádné kouzlo ani rituál nám nepomohou.
 2. Je nutné správné rozpoložení a načasování. Pokud se necítíme dobře, něco nás ruší, nedokážeme se soustředit, víme že můžeme být při kouzlu, rituálu vyrušeni, je lepší kouzlo neprovádět a počkat na vhodnější dobu nebo si najít jiné místo, kde nebudeme nikým rušeni a kde se budeme moci plně koncentrovat.
 3. Netrpělivost. Nic se nedá změnit mrknutím oka, to se děje jen v pohádkách. Ke změně je nutný volný proud energie, je nutné odstranit všechny překážky, které splnění našeho přání brání. Musíme tedy na svém přání dále pracovat. Musíme VĚŘIT v jeho splnění. Jsme-li příliš nedočkaví, můžeme provádět rituál opakovaně, každý měsíc. Ale POZOR, pokud budeme přespříliš na své přání tlačit, můžeme tím splnění našeho přání vyrušit. Pamatujme, pokud jsme svou žádost podali správně, je u vesmírného společenství navždy zapsaná a třeba jen potřebuje abychom my sami uvolnili energii, kterou naším přespřílišným chtěním blokujeme. A pokud se neplní, je také možné, že se máme naučit trpělivosti a důvěře. A to je někdy těžší než tvrdá práce.
 4. Je také možné, že se přání vyplnilo a my jsme si toho nevšimli. Změna mohla být tak malá anebo jsme očekávali něco jiného. Je dobré zapisovat si co jsme v magickém kruhu říkali. Je dobré si svá přání, napsaná na papír a vyřčená při kouzlu nebo rituálu, zapisovat do deníku. Abychom věděli, jak přesně jsme své přání formulovali. Třeba jsme se nevyjádřili přesně...
 5. Je také možné, že naše přání není v souladu s vůlí Vesmírného společenství a tím pádem nenásledujeme tu správnou cestu. Je dobré si uvědomit o co jsme vlastně žádali a jít hluboko do svého nitra a zjistit, jestli opravdu chceme to, o co jme žádali. Možná zjistíme, že jsme si vlastně přáli, to, o co ve skutečnosti nestojíme.

autor: MBÚVOD | CO NABÍZÍM | O MNĚ | BLOG | KOUZLA ÚPLŇKU | KOUZLA NOVOLUNÍ | YULE | SAMHAIN | TROCHA POEZIE

         f                                                       KONTAKT                                                  e-mail