Kouzla novoluní

NOVOLUNÍ VE ZNAMENÍ VODNÁŘE

Nastává 11. února 2021 v 20:05h


Základní barva znamení Vodnáře je fialová. Vládcem tohoto znamení je planeta Uran. Je to vzdušné, pevné znamení.

__________________________________________________________________________

Novoluní ve Vodnáři nám připomíná jak je důležité najít rovnováhu mezi našimi vizemi a naším praktickým životem

__________________________________________________________________________

Novoluní ve Vodnáří poukazuje na důležitost naší vnitřní svobody


_____________________________________________

Vodnáři jsou originální

Tyto lidi jen tak nepřehlédnete. Jsou prostě jiní. Jejich myšlení je činorodé, i když na venek se jeví mírní a klidní, někdy mohou působit až nepřítomným dojmem, v jejich nitru však stále proudí tok energie. Vodnáři rádi provokují a dělají věci vždy po svém. Svým odlišným postojem k všeobecným názorům se přímo baví. Rádi pozorují jak jejich chování ostatní šokuje. Vodnáři se nikdy nezařadí do řady a nepůjdou s davem. Jsou to silné osobnosti a individualisté, ale netouží na sebe strhávat pozornost okolí. Rádi své přátele překvapují. Milují změny jak v soukromí, tak ve společnosti i v zaměstnání, své názory ale nezmění kvůli nikomu.

Vodnáři neuznávají pravidla

Tito lidé nerespektují autority ani hranice. Jejich vzdušná podstata jim nedovolí ustrnout do zkostnatělé formy jakéhokoli právního uspořádání. Pravdu a právo však milují a proto jsou málo přizpůsobiví. Jsou prostě jako vítr, ten si také vane kam chce a spoutat ho je nemožné. Přitom jim vždy leží na srdci společenské blaho a mají touhu zavést spravedlivější společenský řád. Mají sociální cítění a snaží se hledat řešení různých nespravedlností a křivd, konfliktům se však snaží vyhnout. Mají stálé množství nových myšlenek a nápadů. Jsou pokrokoví a umí dohlédnout velmi daleko dopředu, což se často setkává s nepochopením. Stále vymýšlejí zlepšováky a něco co tu ještě nebylo.

Vodnáři jsou idealisté

Vodnáři jsou snílci. Jsou plni ideálů a dávají věci kolem sebe do pohybu. Rádi experimentují a tajemství přímo milují, rádi přicházejí věcem na kloub. Jsou to intelektuálové. Často se mezi Vodnáři najdou badatelé, jsou originální a kreativní. Většinou jsou teoreticky zaměření. Praktická stránka života je moc nepřitahuje, hlavně je nesmí omezovat. Zato to jsou výborní organizátoři. Umí věci zařídit a zorganizovat.

Vodnáři si udržují odstup

Tito lidé potřebují být součástí společnosti. Jsou rádi když kolem sebe mají množství stálých přátel, ale od všech si udržují zvláštní odstup. Vodnáři se neumějí moc citově angažovat. Empatie jim nic neříká. Díky tomuto přístupu si ale umí udržovat nadhled. Chladně a neosobně umí popsat vaši situaci a ukázat vám vaše možnosti. Pokud se ocitnete v těžké životní situaci, tak od Vodnáře citovou podporu nečekejte. Toto prostě není jeho parketa a takto se chovat prostě neumí. Počká až se vaše bouře přežene a opět budete mít zájem o nezávazné přátelské setkání.

Vodnáři milují volnost

Vodnáři milují volnost. Pokud je budete chtít svázat a natlačit do nějaké uniformy budou vzdorovat a bouřit se. Vodnáři prostě svobodu ke svému životu potřebují, ale sami vám ji umí dopřát. Vodnáři patří ke znamením zvěrokruhu, které nejméně vstupují do manželství. Pokud v partnerství žijí, nepotřebují k tomu papír. Zrozenci v tomto znamení nemají ani příliš velký vztah k místu, kde právě žijí. Nevadí jim kdykoli se přestěhovat. Místo kde žijí by mělo být velké a vzdušné, kde se mohou setkávat s přáteli, ale na druhé straně potřebují aby se jejich prostor dal před okolím uzavřít.

Vodnáři se neradi k něčemu zavazují

Ať už jde o cokoli, Vodnáři se neradi zavazují k určitým věcem v pevně stanovený čas. Rádi si nechávají rezervu. Raději se domluví na upřesnění času i místa, než aby se pevně domluvili na daný termín. Když je začnete tlačit k nějakému termínu, raději se zdvořile odmlčí, vyčkají až tlak přejde a pak se sami ozvou a navrhnou termín, který vyhovuje oběma stranám.

Vodnáři milují techniku

Vodnáři milují a techniku a veškeré technické vymoženosti. Jsou pokrokoví a všechny moderní technologie a novinky v oblastech techniky je zajímají. Jsou průkopníky v IT technikách. Právě u zrozenců v tomto znamení hledejme využití mobilních kanceláří, vzdáleného přístupu k počítačům, využití internetu apod. Dává jim to svobodu a ještě větší volnost.

­­­­­­      __________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________ 

Na kouzlo tohoto novoluní si připravte misku s vodou, papír a svíčku

___________________________________________________

Vhodná témata pro kouzla a rituály tohoto novoluní:

 • nezávislost
 • pokrok
 • změna
 • svoboda
 • nalezení sebe sama
 • učení se novým věcem, matematice, IT technologiím

*******

Toto novoluní  v nás vyvolává potřebu velké vnitřní svobody. 

Pocítíte touhu vymanit se ze zajetých kolejí.

Vodnáři vládne Uran, planeta změn a rebelie. Kde je Uran, tam dochází k nečekaným změnám a zvratům. Nebraňme se tomu co přijde, vše je pro náš rozvoj. Jít ku předu znamená žít. Naopak, tam kde neproudí energie, tam není život.


*******

Po západu slunce si zapalte svíčku a udělejte si chvilku pro sebe. Nalaďte se na novoluní. Vnímejte tento čas jako by byla chvíle právě před rozbřeskem. Jakoby za chvilku mělo něco nového začít. Naplňte touto energií svou mysl i srdce a v té chvíli vyslovte své přání. Potom své přání napište na papír. Do misky nalijte vodu a do ní vložte papír s přáním. Můžete přidat i kameny, vztahující se ke znamení Vodnáře, akvamarín, chryzopras, labradorit, lapis lazuli, opál, jaspis, obsidián, topaz, tyrkys, fluorit, safír, sodalit. Misku pak dejte za okno nebo kamkoli ven, pod strom nebo keř na zahradě. Mráz, který teď venku panuje obklopí Vaše přání mocnou silou.

Pak si představte proud větru, jak Vámi prochází a bere vaše napsaná slova a vynáší je nahoru k tmavé obloze. V té chvíli dýchněte svým dechem do dlaní. Tím jste vdechli svému přání dech života. Přání můžete podpořit ještě kouzelnou formulkou, šeptejte:

Kouzelný, mocný je tento čas

Nadějí plní každého z nás

Prosím se sílou této noci

Splň se mé přání, moc moc prosím

Nakonec si můžete pustit svou oblíbenou muziku a ještě si zatančit a nebo se jen tak ladit na tento čas. Tímto kouzlem jsme propojili moc všech čtyř živlů, oheň, vodu, zemi i vzduch.

 

Až se Vám přání vyplní, nezapomeňte poděkovat


Důvody proč se kouzlo, rituál někdy nepovede

 1. Jakékoli kouzlo, rituál má především změnit naše osobní vnímání. Pokud nevystoupíme z oblasti svých omezených názorů a nepřipustíme možnost změny, žádné kouzlo ani rituál nám nepomohou.
 2. Je nutné správné rozpoložení a načasování. Pokud se necítíme dobře, něco nás ruší, nedokážeme se soustředit, víme že můžeme být při kouzlu, rituálu vyrušeni, je lepší kouzlo neprovádět a počkat na vhodnější dobu nebo si najít jiné místo, kde nebudeme nikým rušeni a kde se budeme moci plně koncentrovat.
 3. Netrpělivost. Nic se nedá změnit mrknutím oka, to se děje jen v pohádkách. Ke změně je nutný volný proud energie, je nutné odstranit všechny překážky, které splnění našeho přání brání. Musíme tedy na svém přání dále pracovat. Musíme VĚŘIT v jeho splnění. Jsme-li příliš nedočkaví, můžeme provádět rituál opakovaně, každý měsíc. Ale POZOR, pokud budeme přespříliš na své přání tlačit, můžeme tím splnění našeho přání vyrušit. Pamatujme, pokud jsme svou žádost podali správně, je u vesmírného společenství navždy zapsaná a třeba jen potřebuje abychom my sami uvolnili energii, kterou naším přespřílišným chtěním blokujeme. A pokud se neplní, je také možné, že se máme naučit trpělivosti a důvěře. A to je někdy těžší než tvrdá práce.
 4. Je také možné, že se přání vyplnilo a my jsme si toho nevšimli. Změna mohla být tak malá anebo jsme očekávali něco jiného. Je dobré zapisovat si co jsme v magickém kruhu říkali. Je dobré si svá přání, napsaná na papír a vyřčená při kouzlu nebo rituálu, zapisovat do deníku. Abychom věděli, jak přesně jsme své přání formulovali. Třeba jsme se nevyjádřili přesně...
 5. Je také možné, že naše přání není v souladu s vůlí Vesmírného společenství a tím pádem nenásledujeme tu správnou cestu. Je dobré si uvědomit o co jsme vlastně žádali a jít hluboko do svého nitra a zjistit, jestli opravdu chceme to, o co jme žádali. Možná zjistíme, že jsme si vlastně přáli, to, o co ve skutečnosti nestojíme.

autor: Betanie