Kouzla úplňku

                         ÚPLNĚK VE ZNAMENÍ BERANA

_________________________________________

      Úplněk v Beranu vyvolává touhu po sebeprosazení a seberealizaci

_________________________________________

Úplněk v Beranu od nás vyžaduje abychom ukončili vše s čím vnitřně neladíme, nesouhlasíme a co nám nevyhovuje

_________________________________________

Nastává 13.. října ve 23:07h

Základní barva znamení Berana je červená. Vládcem tohoto znamení je planeta Mars. Je to ohnivé, základní znamení.

Beran má neutuchající energii, sílu a odvahu. Chce být vždy první, ať to stojí cokoli

Znamením Berana zvěrokruh začíná a jako každý počátek ztělesňuje i znamení Berana neutuchající energii, sílu a impuls k akci. Na každém začátku stojí také odvaha. Beran má v sobě velkou životní energii a touhu prosadit se, být ve všem první, a to za každou cenu. Rád přijímá výzvy a pouští se do něčeho nového. Neumí dělat kompromisy, věci vidí buď černé nebo bílé, nic mezi tím. Stále s někým nebo s něčím válčí, pere se se životem, má stále potřebu se konfrontovat s okolím. Jeho úkolem je hledat společnou rovnováhu. Musí se naučit sebeovládání, taktu a toleranci.

Beran nelže, jedná přímo a bojuje proti bezpráví

Beran jako první znamení zvěrokruhu je jako dítě, novorozenec a podle toho také jedná. Je naprosto zaujatý sám sebou, a i o svět se zajímá zase jen a pouze z pohledu sebe sama. Je bezprostřední, vše, co potřebuje si bere s naprostou samozřejmostí a nechápe, že by tím mohl někomu způsobit problém. Do jisté míry můžeme říci, že Beran je sobec. Na druhou stranu se ale ochotně zastává těch, kteří jsou utlačovaní a bojuje proti bezpráví. V Beranovi nenajdeme žádnou prohnanost, nic skrytého ani komplikovaného, v jeho jednání nenajdeme žádné intriky ani kličky. Je otevřený a nemá problém se postavit za svou věc. V případě potřeby jedná tvrdě a vždy se domůže svého práva. Jedná přímo a taktizování některých lidí prostě nechápou. Stejně jako dítě umí spřádat fantastické plány, ale neumí lhát. Nové věci zkouší s dětskou naivitou, ničeho a nikoho se nebojí, dokud se nespálí. A i když se spálí, hned poté co zapomene že to bolelo, zkusí to znovu.

Beran má vysoké nasazení, ale malou vytrvalost

Beran jedná odvážně, do akcí se vrhá po hlavě, ale cíl mu většinou uniká. Je soutěživý, bojovný i agresivní. Agresivita se nemusí projevit jen na fyzické úrovni. Beran je rozený vůdce, ale vůdcovské ambice nemá proto aby druhé ovládal, ale aby prosadil sám sebe. Rád se pouští do sporů a diskuzí, ale názory protistrany neposlouchá. Pokud je přesvědčen o své pravdě, prostě ji chce prosadit. Jeho životním mottem je: plnou parou vpřed hlava nehlava. Mají vysoké nasazení, ale malou vytrvalost. Důsledky svých činů nedomýšlí ani nepromýšlí. Do všeho se vrhá po hlavě, začne hned teď, dokončení a dotažení věcí je věc jiná. S detaily se nezatěžují, za sebou musí vidět hmatatelný výsledek. Berani většinou neplánují. Hlavně žádné teorie a hned jít na věc. Síla, kterou Beran disponuje nemá směr, je namířená do všech stran. Tuto jeho velkou sílu můžeme brát jako čistou radost ze samotné existence, jako radost z energie a z možností, které tato energie umožňuje.

Beran je rád nezávislí

Beran se rozhoduje rychle a do svých záležitostí si nenechá mluvit. Je rád nezávislí. Má velké sebevědomí, které mu pomáhá jít stále kupředu a neohlížet se za starými chybami. Nezávislost z Berana nedělá moc dobrého spolupracovníka a nejvíce mu dělá problém podřídit se autoritám. Proto Beran raději pracuje sám anebo je on tím šéfem.

Beran dříve mluví, než myslí

Beran reaguje spontánně a je veden svými momentálními emocemi, ve své podstatě je to cholerik. Je klasickým příkladem člověka, co dříve mluví, než myslí. Později toho může litovat. Beran se raduje stejně intenzivně jako projevuje intenzivně všechny své emoce. Je to vřelý a veselý společník. Partnerské vztahy nejsou středem jejich zájmu, potřebují svůj prostor. Beran je ale znamení, které je orientované na sex, ten bere spíše jako sport, je orientovaný na výkon, rychlý nástup, malá výdrž.

Beran je jedno z nejpracovitějších znamení zvěrokruhu

Práce Berana naplňuje, může v ní uplatnit svou soutěživost a dravost. Na stejné místo dávají sport, i zde se uplatní Beranova nezdolná energie a síla.

Znamení Berana je typické mužské znamení, muže dělá typickými muži, ženy dělá poněkud tvrdšími. Obě pohlaví jsou při seznamování aktivní, ale partnerské vztahy u nich nejsou na prvním místě. Stejně tak Domov není středobodem jejich života. Je funkčně a jednoduše zařízen, tak aby rodině umožňoval naplňovat její aktivity.

_________________________________________________________________________

Na kouzlo tohoto novoluní si připravte červenou svíčku, nebo svíčku barvy bílé, neutrální. Žáruvzdornou misku. Papír s Vaším přáním

__________________________________________________________________________

Také si můžete připravit drahé kameny vztahující se ke znamení BERANA: granát, rubín, jaspis červený, korál červený, karneol, achát červený nebo růžový, hematit

Základním živlem tohoto znamení je Oheň. Oheň je symbol síly, moci, ochrany a schopnosti měnit věci z jednoho stavu do druhého. Znamená osvícení, pravdu a poznání.

Oheň je spojován se smrtí a znovuzrozením.

Je to dobrý sluha, ale zlý pán.

Při práci s tímto živlem musíme být vždy opatrní.

Vhodná témata pro kouzla a rituály tohoto úplňku:

 • Úspěch ve společnosti
 • Získání nových přátel
 • Vášeň ve vztahu
 • Práce s hudbou
 • Začlenění hudby do našeho života
 • Nové projekty, úkoly
 • Načerpání energie


BERAN je aktivní znamení

Nezapomeňte, Beran je aktivní a energický i vy takoví musíte být, aby se vám vaše přání vyplnilo. Tentokrát musíte jít splnění vašeho přání naproti. Pořádně si své přání rozmyslete. Vše, co by splnění vašeho přání mohlo stát v cestě odstraňte. Vše, co by pomohlo splnění vašeho přání udělejte. Ukončete nefunkční vztahy, napište dopis a pošlete ho, odpovězte na inzerát nebo inzerát podejte. Ukažte světu, že tu jste a že tu máte své pevné místo. Pokud nemáte dost odvahy obklopte se červenou barvou. Noste v tyto dny něco červeného, dodá vám to odvahu pro vaše přání.


Symbolem ohně je trojúhelník obrácený hrotem vzhůru

Zahrnuje v sobě mužskou energii a pohyb. Představuje cestu k pravdě, světlu a ke změně, která se stane naším přičiněním.

Ve starém Řecku byl se tímto symbolem označoval "vznik vesmíru" a v dalších kulturách je tento symbol považován za Boží oko s devíti paprsky, které vycházejí z horního vrcholu.

Toto kouzlo je nejlépe provádět venku, pokud to nejde, uzpůsobte si k tomuto účelu místnost, kde můžete být chvíli nerušeni.

Sedněte si na zem a kolem sebe buď skutečně, nebo pomyslně nakreslete magický kruh. Doprostřed kruhu namalujte symbol ohně, tak abyste vy byli v samotném středu. Do rohů trojúhelníku dejte svíčky a zapalte je. Svíčky mohou být i vonné, vůně navodí správnou atmosféru a přivábí andělé jako pomocníky. Svíčky i kalíšky se svíčkami můžete pomalovat symbolem ohně.

Zhluboka se nadechněte a uvolněte. Zapalte svíčky a sledujte jak hoří. Myslete na to, co pro vás oheň znamená. Sílu, moc, úspěch, proměnu, inspiraci, tvořivost, překonání překážek, změnu...

Prstem do vzduchu nakreslete vyvolávací pentagram ohně. Tím otevřete portál pro průchod energie k Vesmírnému společenství. Tento portál je obousměrný. Začněte na vrcholu a pokračujte směrem vpravo dolů, dokud pentagram nedokončíte.

Potom přečtěte své přání napsané na papírku. Zapalte ho a nechte ho shořet v žáruvzdorné misce.

Dívejte se jak hoří a říkejte: Požehnej a pal, dál a dál dokud papír neshoří. Potom poděkujte Vesmírnému společenství a ohni.

Po skončení kouzla, rituálu nakreslete pentagram pro odstranění, který energetický portál uzavře.

Pro kreslení uvolňujícího pentagramu začněte v dolním pravém cípu a pokračujte nahoru dokud pentagram nedokončíte.

Popel vysepte na zem

Až se vaše přání splní, nezapomeňte poděkovat.Důvody proč se kouzlo, rituál někdy nepovedou

 • Jakékoli kouzlo, rituál má především změnit naše osobní vnímání. Pokud nevystoupíme z oblasti svých omezených názorů a nepřipustíme možnost změny, žádné kouzlo ani rituál nám nepomohou.
 • Je nutné správné rozpoložení a načasování. Pokud se necítíme dobře, něco nás ruší, nedokážeme se soustředit, víme že můžeme být při kouzlu, rituálu vyrušeni, je lepší kouzlo neprovádět a počkat na vhodnější dobu nebo si najít jiné místo, kde nebudeme nikým rušeni a kde se budeme moci plně koncentrovat.
 • Netrpělivost. Nic se nedá změnit mrknutím oka, to se děje jen v pohádkách. Ke změně je nutný volný proud energie, je nutné odstranit všechny překážky, které splnění našeho přání brání. Musíme tedy na svém přání dále pracovat. Musíme VĚŘIT v jeho splnění. Jsme-li příliš nedočkaví, můžeme provádět rituál opakovaně, každý měsíc. Ale POZOR, pokud budeme přespříliš na své přání tlačit, můžeme tím splnění našeho přání vyrušit. Pamatujme, pokud jsme svou žádost podali správně, je u vesmírného společenství navždy zapsaná a třeba jen potřebuje abychom my sami uvolnili energii, kterou naším přespřílišným chtěním blokujeme. A pokud se neplní, je také možné, že se máme naučit trpělivosti a důvěře. A to je někdy těžší než tvrdá práce.
 • Je také možné, že se přání vyplnilo a my jsme si toho nevšimli. Změna mohla být tak malá anebo jsme očekávali něco jiného. Je dobré zapisovat si co jsme v magickém kruhu říkali. Je dobré si svá přání, napsaná na papír a vyřčená při kouzlu nebo rituálu, zapisovat do deníku. Abychom věděli, jak přesně jsme své přání formulovali. Třeba jsme se nevyjádřili přesně...
 • Je také možné, že naše přání není v souladu s vůlí Vesmírného společenství a tím pádem nenásledujeme tu správnou cestu. Je dobré si uvědomit o co jsme vlastně žádali a jít hluboko do svého nitra a zjistit, jestli opravdu chceme to, o co jme žádali. Možná zjistíme, že jsme si vlastně přáli, to, o co ve skutečnosti nestojíme.

autor: MB

ÚVOD | CO NABÍZÍM | O MNĚ | BLOG | KOUZLA ÚPLŇKU | KOUZLA NOVOLUNÍ | YULE | SAMHAIN | TROCHA POEZIE
                     f                                                                  KONTAKT                                                               e-mail