Kouzla úplňku

                         ÚPLNĚK VE ZNAMENÍ VODNÁŘE

_________________________________________

ÚPLNĚK  VE  VODNÁŘI  PŘINÁŠÍ  ZMĚNY

_________________________________________

Nastává 15. srpna 2019 ve 14.29h

Základní barva znamení Vodnáře je fialová. Vládcem tohoto znamení je planeta Uran. Je to vzdušné, pevné znamení.


Vodnáři jsou originální

Tyto lidi jen tak nepřehlédnete. Jsou prostě jiní. Jejich myšlení je činorodé, i když na venek se jeví mírní a klidní, někdy mohou působit až nepřítomným dojmem, v jejich nitru však stále proudí tok energie. Vodnáři rádi provokují a dělají věci vždy po svém. Svým odlišným postojem k všeobecným názorům se přímo baví. Rádi pozorují jak jejich chování ostatní šokuje. Vodnáři se nikdy nezařadí do řady a nepůjdou s davem. Jsou to silné osobnosti a individualisté, ale netouží na sebe strhávat pozornost okolí. Rádi své přátele překvapují. Milují změny jak v soukromí, tak ve společnosti i v zaměstnání, své názory ale nezmění kvůli nikomu.

Vodnáři neuznávají pravidla

Tito lidé nerespektují autority ani hranice. Jejich vzdušná podstata jim nedovolí ustrnout do zkostnatělé formy jakéhokoli právního uspořádání. Pravdu a právo však milují a proto jsou málo přizpůsobiví. Jsou prostě jako vítr, ten si také vane kam chce a spoutat ho je nemožné. Přitom jim vždy leží na srdci společenské blaho a mají touhu zavést spravedlivější společenský řád. Mají sociální cítění a snaží se hledat řešení různých nespravedlností a křivd, konfliktům se však snaží vyhnout. Mají stálé množství nových myšlenek a nápadů. Jsou pokrokoví a umí dohlédnout velmi daleko dopředu, což se často setkává s nepochopením. Stále vymýšlejí zlepšováky a něco co tu ještě nebylo.

Vodnáři jsou idealisté

Vodnáři jsou snílci. Jsou plni ideálů a dávají věci kolem sebe do pohybu. Rádi experimentují a tajemství přímo milují, rádi přicházejí věcem na kloub. Jsou to intelektuálové. Často se mezi Vodnáři najdou badatelé, jsou originální a kreativní. Většinou jsou teoreticky zaměření. Praktická stránka života je moc nepřitahuje, hlavně je nesmí omezovat. Zato to jsou výborní organizátoři. Umí věci zařídit a zorganizovat.

Vodnáři si udržují odstup

Tito lidé potřebují být součástí společnosti. Jsou rádi když kolem sebe mají množství stálých přátel, ale od všech si udržují zvláštní odstup. Vodnáři se neumějí moc citově angažovat. Empatie jim nic neříká. Díky tomuto přístupu si ale umí udržovat nadhled. Chladně a neosobně umí popsat vaši situaci a ukázat vám vaše možnosti. Pokud se ocitnete v těžké životní situaci, tak od Vodnáře citovou podporu nečekejte. Toto prostě není jeho parketa a takto se chovat prostě neumí. Počká až se vaše bouře přežene a opět budete mít zájem o nezávazné přátelské setkání.

Vodnáři milují volnost

Vodnáři milují volnost. Pokud je budete chtít svázat a natlačit do nějaké uniformy budou vzdorovat a bouřit se. Vodnáři prostě svobodu ke svému životu potřebují, ale sami vám ji umí dopřát. Vodnáři patří ke znamením zvěrokruhu, které nejméně vstupují do manželství. Pokud v partnerství žijí, nepotřebují k tomu papír. Zrozenci v tomto znamení nemají ani příliš velký vztah k místu, kde právě žijí. Nevadí jim kdykoli se přestěhovat. Místo kde žijí by mělo být velké a vzdušné, kde se mohou setkávat s přáteli, ale na druhé straně potřebují aby se jejich prostor dal před okolím uzavřít.

Vodnáři se neradi k něčemu zavazují

Ať už jde o cokoli, Vodnáři se neradi zavazují k určitým věcem v pevně stanovený čas. Rádi si nechávají rezervu. Raději se domluví na upřesnění času i místa, než aby se pevně domluvili na daný termín. Když je začnete tlačit k nějakému termínu, raději se zdvořile odmlčí, vyčkají až tlak přejde a pak se sami ozvou a navrhnou termín, který vyhovuje oběma stranám.

Vodnáři milují techniku

Vodnáři milují a techniku a veškeré technické vymoženosti. Jsou pokrokoví a všechny moderní technologie a novinky v oblastech techniky je zajímají. Jsou průkopníky v IT technikách. Právě u zrozenců v tomto znamení hledejme využití mobilních kanceláří, vzdáleného přístupu k počítačům, využití internetu apod. Dává jim to svobodu a ještě větší volnost.


_________________________________________________________________________

Na kouzlo tohoto úplňku si připravte tři svíčky ve fialové barvě (nebo bílé neutrální) ohnivzdornou misku, papír a tužku.

__________________________________________________________________________

Můžete si připravit i nějaký hudební nástroj, nejlépe zvonky nebo bubínek, ale není to podmínka. Hudba se nese pomocí vzduchu a pomůže tak tento živel zaktivovat.


Také si můžete připravit drahé kameny vztahující se ke znamení Vodnáře: akvamarín, chryzopras, labradorit, lapis lazuli, opál, jaspis, obsidián, topaz, tyrkys, fluorit, safír, sodalit.


Základním živlem tohoto znamení je Vzduch. Vzduch představuje boží dech, posvátný dech života. Představuje duševní činnost a komunikaci. Tento živel používáme všude tam kde je zapotřebí čistá mysl. Pomocí tohoto živlu můžeme posílat zprávy i zaklínat počasí.

Vzdušný živel, který nás v tento čas naplňuje, přeje intelektuálním činnostem. Napomáhá s cestováním za poznáním, ale nejen s cestováním fyzickým. Podporuje a pozitivně ovlivňuje telepatii, lucidní sny i astrální cestování. Jakákoli vzdušná poselství, kreativita a tvoření nám v tomto období půjdou snadněji.


Vhodná témata pro kouzla a rituály tohoto úplňku:


  • získání odvahy
  • vůdcovské dovednosti
  • nové nápady
  • cestování
  • svoboda

Můžete si na strom, někam ven, do okna, prostě tam kde proudí vzduch zavěsit pírka, stužky, nejlépe barvy bílé nebo fialové a pokud vás to nebude rušit můžete samostatně anebo na konce stužek zavěsit i malé zvonečky. Proud vzduchu si s nimi bude pohrávat a rozproudí energii.


Vodnář dělá vše jinak, bourá přežité a nastoluje nové. Pokud tuto energii budete v sobě chtít spoutat, bude vaše duše rebelovat a vy se budete cítit ještě větší vnitřní neklid a nesoulad. Nechte své vnitřní já ať se projeví, ať je to jakkoli zvláštní a originální. Budete na sebe pyšní!Symbolem vzduchu je trojúhelník s jedním hrotem vzhůru a dvojitou spodní stranou. Je to znamení mužské energie.

Sedněte si na zem a kolem sebe buď skutečně, nebo pomyslně nakreslete magický kruh. Doprostřed kruhu namalujte symbol vzduchu, tak abyste vy byli v samotném středu. Do rohů trojúhelníku dejte svíčky a drahé kameny. Svíčky mohou být i vonné, vůně navodí správnou atmosféru a přivábí andělé jako pomocníky. Můžete přidat i vonné tyčinky, tím vším podpoříte vzdušný živel. Zhluboka se nadechněte a uvolněte se. Zapalte svíčky.

Do vzduch namalujte prstem vyvolávací vzdušný pentagram. Tím otevřete portál pro průchod energie k Vesmírnému společenství. Tento portál je obousměrný. Začněte na pravém středním vrcholu a pokračujte ve směru šipky, dokud pentagram nedokončíte.

Pusťte si hudbu, která nejvíce ladí k vaší povaze a náladě. Chvíli dýchejte a nechte sebou i okolo vás proudit vzduch. Vstaňte a buď tancujte dokola ve vašem magickém kruhu nebo jen choďte, to proto abyste rozproudili vzdušný živel. Pokud jste si připravili i hudební nástroj, tak si ho nyní vezměte do ruky a hrajte, zvoňte na zvonečky, bubnujte, jak je libo, tak dlouho, jak to budete cítit. Dívejte se na měsíc a při tom přemýšlejte, po čem teď právě nejvíce toužíte tak, aby to ladilo s energií Vodnáře.

Až budete mít své přání promyšlené, napište ho na papír a potichu ho přečtěte. Papír zmačkejte do kuličky a nechte ho v dlaních. Představte si proud větru, jak vámi prochází a bere vaše napsaná slova a vynáší je nahoru k tmavé obloze. V té chvíli dýchněte svým dechem do dlaní. Tím jste vdechli svému přání dech života. Do dlaní zašeptejte:

Kouzelný, mocný je tento čas

Nadějí plní každého z nás

Prosím se sílou této noci

Splňte mé přání, moc vás prosím


Papír pak vložte do ohnivzdorné misky a zapalte.


Po skončení kouzla, rituálu nakreslete pentagram pro uvolnění vzdušné energie, který energetický portál uzavře. Pro kreslení uvolňujícího pentagramu začněte ve směru šipky a pokračujte dokud pentagram nedokončíte.

Popel v misce sfoukněte ven na zem, z okna, do trávy, po větru.


Poděkujte vesmírnému společenství a vzduchuDůvody proč se kouzlo, rituál někdy nepovedou

  • Jakékoli kouzlo, rituál má především změnit naše osobní vnímání. Pokud nevystoupíme z oblasti svých omezených názorů a nepřipustíme možnost změny, žádné kouzlo ani rituál nám nepomohou.
  • Je nutné správné rozpoložení a načasování. Pokud se necítíme dobře, něco nás ruší, nedokážeme se soustředit, víme že můžeme být při kouzlu, rituálu vyrušeni, je lepší kouzlo neprovádět a počkat na vhodnější dobu nebo si najít jiné místo, kde nebudeme nikým rušeni a kde se budeme moci plně koncentrovat.
  • Netrpělivost. Nic se nedá změnit mrknutím oka, to se děje jen v pohádkách. Ke změně je nutný volný proud energie, je nutné odstranit všechny překážky, které splnění našeho přání brání. Musíme tedy na svém přání dále pracovat. Musíme VĚŘIT v jeho splnění. Jsme-li příliš nedočkaví, můžeme provádět rituál opakovaně, každý měsíc. Ale POZOR, pokud budeme přespříliš na své přání tlačit, můžeme tím splnění našeho přání vyrušit. Pamatujme, pokud jsme svou žádost podali správně, je u vesmírného společenství navždy zapsaná a třeba jen potřebuje abychom my sami uvolnili energii, kterou naším přespřílišným chtěním blokujeme. A pokud se neplní, je také možné, že se máme naučit trpělivosti a důvěře. A to je někdy těžší než tvrdá práce.
  • Je také možné, že se přání vyplnilo a my jsme si toho nevšimli. Změna mohla být tak malá anebo jsme očekávali něco jiného. Je dobré zapisovat si co jsme v magickém kruhu říkali. Je dobré si svá přání, napsaná na papír a vyřčená při kouzlu nebo rituálu, zapisovat do deníku. Abychom věděli, jak přesně jsme své přání formulovali. Třeba jsme se nevyjádřili přesně...
  • Je také možné, že naše přání není v souladu s vůlí Vesmírného společenství a tím pádem nenásledujeme tu správnou cestu. Je dobré si uvědomit o co jsme vlastně žádali a jít hluboko do svého nitra a zjistit, jestli opravdu chceme to, o co jme žádali. Možná zjistíme, že jsme si vlastně přáli, to, o co ve skutečnosti nestojíme.

autor: MB

ÚVOD | CO NABÍZÍM | O MNĚ | BLOG | KOUZLA ÚPLŇKU | KOUZLA NOVOLUNÍ | YULE | SAMHAIN | TROCHA POEZIE
                     f                                                                  KONTAKT                                                               e-mail