Kouzla úplňku

                  ÚPLNĚK VE ZNAMENÍ BÝKA                     

_________________________________________

      

Úplněk v Býku nás vybízí k tomu abychom se trochu rozmazlovali. Nechali se hýčkat a užívali si všeho dobrého.

_________________________________________

V tento čas bychom měli využít všechny naše smyly

_________________________________________

Nastává 12. listopadu 2019 ve 14:34

Základní barvou Býka je zelená barva, vládne mu planeta Venuše, která je v tomto znamení orientována na smysly a materiální záležitosti. Znamení Býka je pevné, zemské znamení.

Býk má rád materiální svět

Býk umí mistrně využít vyslanou energii, dá jí stabilitu, vyrovnanost a vytrvalost. Tento svět si utváří ke svému užitku, k potřebě a k radosti. Je požitkář, je smyslný a má rád vše krásné a příjemné. Býk má rád materiální svět. Utváří si své okolí tak, aby mu bylo k užitku a k potěšení. Býci vědí, co je na světě hezké, ať už jde o oblečení, zařízení domova, o jídlo a pití. Zrozenci tohoto znamení mají rádi věci, které tento život činí pohodlný a příjemný. Býk miluje luxus, ne proto že je drahý a že se s ním může chlubit, ale proto, že mu přináší komfort. Nechává se rád hýčkat a život si umí užít.

Býk potřebuje zázemí a pocit bezpečí

Býk miluje svou rodinu a domov. Dává mu stabilitu a díky tomuto zázemí získává své sebevědomí. Býk je mírumilovný. Lásku potřebuje okolo sebe cítit, láska k němu patří, zapadá do jeho světa, který je orientovaný na příjemné věci. Domov je pro něho bezpečným přístavem, musí být pohodlně zařízen a poskytovat mu veškerý komfort.

Býk miluje peníze

Býk má rád peníze, ale právě proto že mu přináší tolik potřebný pocit bezpečí a jsou pro něj prostředkem, jak dosáhnout pohody. To je pro toto znamení velmi důležité. Samotné peníze pro něj nemají žádný smysl. Pokud nemá materiální zajištění, znejistí a ztrácí pocit citového bezpečí. S peněz umí Býk zacházet, má obchodního ducha.

Býk je pohodář

Býk nikam nespěchá, na všechno má svůj čas. Umí dřít a vzít za práci, ale jen pokud to sleduje jeho cíl. Po práci si musí náležitě odpočinout. Býk má klidnou povahu, je loajální a stálí. Je pomalejší a měkčí. Býk nerad mění zaběhnuté pořádky, pokud k tomu není přinucen, své názory nemění. Stereotyp Býka uklidňuje. Je nejkonzervativnějším znamením zvěrokruhu. Na svém si umí ale tvrdošíjně trvat, Býk je opravdu tvrdohlaví. Má svůj názor, který je většinou realistický, ne příliš intelektuální.

Býk miluje přírodu i umění

Umí se pokochat západem slunce, rád si v klidu posedí v přírodě uprostřed zelené louky. Bude se dlouhé hodiny dívat na hladinu moře, pozorovat vlny a poslouchat jeho šumění. Nepohrdnou výstavou, umění jim není cizí. Má cit pro barvy a má estetické cítění. Mnohdy je i umělecky nadaný.

Býk je zručný

Býk je hmatoví, rád si vše osahává. Miluje práci s hlínou, a i práce se dřevem ho uspokojuje. Všechny praktické a materiální záležitosti zvládá v pohodě. Svoje záležitosti má v pořádku a je na něj spolehnutí.

_________________________________________________________________________

Na kouzlo tohoto úplňku si připravte tři svíčky zelené barvy (nebo barvy bílé, neutrální). Na papír si napište své přání.

__________________________________________________________________________

Základním živlem tohoto znamení je Země. Země je univerzální představitelka ženské energie. Představuje nekonečného ducha tvořivosti, dává život a je spojována s hojností. Pracujeme-li s živlem Země, vzýváme její obrovskou sílu, protože z ní pochází náš život a veškeré poklady, které máme k dispozici. Skrze Zemi nám Vesmírné společenství dává, co potřebujeme, a to je Zemí zhmotněno do fyzického stavu, který umíme jako lidé využít pro náš život tady.

Živel Země má ze všech živlů nejslabší vibraci, právě protože je naším pevným bodem, o který se můžeme vždy opřít. Symbolem země je trojúhelník otočený hrotem dolů a dvojitou horní stranou.

Vhodná témata pro kouzla a rituály tohoto úplňku:

 • Finanční úspěch
 • Zajištění finanční jistoty
 • Úspory
 • Nalezení klidu
 • Vyrovnanost
 • Spokojené bydlení
 • Koupě nebo prodej domu


Symbolem Země je trojúhelník obrácený hrotem dolů, což představuje ženskou energii a s čárou v horní části trojúhelníku.

Bez ohledu na kulturu a náboženství tento znak představuje tři v jednom. V astrologii představuje Slunce, Lunu a vycházející znamení. v čarodějnictví představuje myšlenku panny, matky a stařeny.

Sedněte si na zem a kolem sebe buď skutečně, nebo pomyslně nakreslete magický kruh. Doprostřed kruhu namalujte symbol země, tak abyste vy byli v samotném středu. Do rohů trojúhelníku dejte svíčky, pokud máte připravené i drahé kameny, rozmístěte je poblíž svíček. Svíčky mohou být i vonné, vůně navodí správnou atmosféru a přivábí andělé jako pomocníky. Svíčky můžete pomalovat symbolem země.

Zhluboka se nadechněte a uvolněte. Zapalte svíčky a sledujte jak hoří. Myslete na to, co pro vás Země znamená. Život, energii, pevný bod, sílu ke změně...

Prstem do vzduchu nakreslete vyvolávací pentagram země. Tím otevřete portál pro průchod energie k Vesmírnému společenství. Tento portál je obousměrný. Začněte na vrcholu a pokračujte směrem vlevo dolů, dokud pentagram nedokončíte.

Potom přečtěte své přání napsané na papírku. Zapalte ho a nechte ho shořet v žáruvzdorné misce.

Dívejte se na papír s přáním dokud neshoří a řekněte: Požehnej tomuto přání Země, matko má. Potom poděkujte Vesmírnému společenství a Zemi.

Po skončení kouzla, rituálu nakreslete pentagram pro odstranění, který energetický portál uzavře.

Pro kreslení uvolňujícího pentagramu začněte v dolním levém cípu a pokračujte nahoru dokud pentagram nedokončíte.

Popel pak vysypte ven, na zem, do trávy, nebo jej smíchejte s hlínou.

Až se vaše přání splní, nezapomeňte poděkovat.Důvody proč se kouzlo, rituál někdy nepovedou

 • Jakékoli kouzlo, rituál má především změnit naše osobní vnímání. Pokud nevystoupíme z oblasti svých omezených názorů a nepřipustíme možnost změny, žádné kouzlo ani rituál nám nepomohou.
 • Je nutné správné rozpoložení a načasování. Pokud se necítíme dobře, něco nás ruší, nedokážeme se soustředit, víme že můžeme být při kouzlu, rituálu vyrušeni, je lepší kouzlo neprovádět a počkat na vhodnější dobu nebo si najít jiné místo, kde nebudeme nikým rušeni a kde se budeme moci plně koncentrovat.
 • Netrpělivost. Nic se nedá změnit mrknutím oka, to se děje jen v pohádkách. Ke změně je nutný volný proud energie, je nutné odstranit všechny překážky, které splnění našeho přání brání. Musíme tedy na svém přání dále pracovat. Musíme VĚŘIT v jeho splnění. Jsme-li příliš nedočkaví, můžeme provádět rituál opakovaně, každý měsíc. Ale POZOR, pokud budeme přespříliš na své přání tlačit, můžeme tím splnění našeho přání vyrušit. Pamatujme, pokud jsme svou žádost podali správně, je u vesmírného společenství navždy zapsaná a třeba jen potřebuje abychom my sami uvolnili energii, kterou naším přespřílišným chtěním blokujeme. A pokud se neplní, je také možné, že se máme naučit trpělivosti a důvěře. A to je někdy těžší než tvrdá práce.
 • Je také možné, že se přání vyplnilo a my jsme si toho nevšimli. Změna mohla být tak malá anebo jsme očekávali něco jiného. Je dobré zapisovat si co jsme v magickém kruhu říkali. Je dobré si svá přání, napsaná na papír a vyřčená při kouzlu nebo rituálu, zapisovat do deníku. Abychom věděli, jak přesně jsme své přání formulovali. Třeba jsme se nevyjádřili přesně...
 • Je také možné, že naše přání není v souladu s vůlí Vesmírného společenství a tím pádem nenásledujeme tu správnou cestu. Je dobré si uvědomit o co jsme vlastně žádali a jít hluboko do svého nitra a zjistit, jestli opravdu chceme to, o co jme žádali. Možná zjistíme, že jsme si vlastně přáli, to, o co ve skutečnosti nestojíme.

autor: MB

ÚVOD | CO NABÍZÍM | O MNĚ | BLOG | KOUZLA ÚPLŇKU | KOUZLA NOVOLUNÍ | YULE | SAMHAIN | TROCHA POEZIE
                     f                                                                  KONTAKT                                                               e-mail