Nov Panny v září 2018

05.09.2018

Novolunní ve znamení Panny

nastává  9. 9. 2018  ve 20:01h

Ve 20:01h se nám na chvíli náš měsíc schová, v tento čas nastává novoluní. Tedy nový měsíc se k nám začne pomalu vracet právě po 20:01h. Ve chvíli, kdy na obloze spatříte první kousek "nového" bílého měsíce něco si přejte, přání vyřčená v tento čas se plní! 😊

Tak léto už pomalu končí, i když teplé počasí se s námi ještě zcela nerozloučil. Dovolená je také ve většině případů již za námi a čeká nás pytel plný práce... cítíme že potřebujeme dát svému životu nějaký řád? To, co se nám nepovedlo na začátku roku, všechna ta předsevzetí, co se nám nepodařilo splnit, všechny ty myšlenky, co bychom měli, co jsme ještě neudělali, kritika našich vlastních kroků, vše toto se nám vkrádá do mysli a my si s tím návalem nevíme rady?

Začíná nový školní rok a my chceme také začít? S dietou, s novým zdravějším životním stylem, se cvičením...?

Najednou cítíme že potřebujeme do svého života vnést řád, nějaký systém a smysl? Cítíme vnitřní napětí a něco v nás se ozývá, šeptá a jakoby se připravuje k tomu prvnímu kroku, skoku? Cítíme se jako na startovní čáře a jen jen vyběhnout? Jen ještě chviličku vyčkáváme na ten správný moment a hledáme kudy vede ta nejlepší cesta?

Pokud toto všechno pociťujeme, není se čemu divit. Jsme pod vlivem nadcházejícího novoluní, které nás čeká v neděli a toto novoluní je ve znamení Panny, jejíž energie jsou právě přesně ty, které jsem popsala výše. A i když se na venek nic neděje a venku je větší a větší tma, všude je zdánlivý klid, všechno se připravuje na nový začátek, který sebou novoluní přináší.

Panny jsou velmi pracovité, potřebují se pořád něčím zabývat. Takže pokud jsme si vzpomněli na přeplněné skříně a neuspořádané věci na poličce, nesetřený prach v rohu za skříní klidně se pusťme do práce. Vše nám najednou půjde od ruky a co se dříve vleklo a nedařilo se, nám teď půjde jako po másle.

POZOR ale ať nejsme na sebe a na své okolí příliš tvrdí. Panny často na sebe, a i na ostatní kladou příliš velké nároky. Tématem tohoto novoluní bude kritika. Měli bychom se snažit v sobě najít nadhled a k sobě i k druhým bychom měli přistupovat s velkorysostí. 

Panny jsou orientované na společnost. Rádi pomáhají nezištně druhým a když vidí někoho v nouzi, často rádi pomohou, aniž by za to očekávali odměnu. Panny často neumějí říci NE a je snadné tuto jejich vlastnost zneužít. Pann mají nejmenší sebevědomí ze všech znamení zvěrokruhu, umějí se podřídit a přizpůsobit a často tak podlehnou tlaku společnosti a stanou se až příliš konformní a potlačí svůj vlastní projev. Takže POZOR na to abychom neztratili svou osobitost. Druhým tématem tohoto novoluní je sebevědomí. Je na čase si začít věřit!

jakákoli pohybová aktivita bude velmi prospěšná
jakákoli pohybová aktivita bude velmi prospěšná

Tento týden si své city budeme nechávat pro sebe. Schopnost lépe se vyjadřovat a komunikovat s druhými jsme měli spíše zkraje týdne a po zbytek dní budeme více uzavření. V neděli na nás plně dolehne energie novoluní a je možné že se budeme cítit přecitlivělí, na druhou stranu tvrdohlaví, a to co nás napadne budeme chtít zrealizovat. Jenže energie Panny nás zbrzdí a pokud s námi nebude naše okolí souhlasit, zase se přizpůsobíme vnějšímu tlaku. O to víc v nás vzroste vnitřní napětí. V tyto dny bude více než dobré si jít zacvičit a mentální energii, která v nás může narůstat tímto snížíme. Vize a nápady, které se nám vkradou do mysli neignorujme. Zkusme je rozvinout a udělat si z nich plán. V tom nám energie Panny velmi pomůže. Panně vládne Merkur a pod vlivem této planety jsou Panny velmi inteligentní, systematické, umí pracovat s daty a analyzovat, takže její energie nám pomůže si vytvořit ten správný postup pro danou věc, podle kterého se pak následující období můžeme řídit.

Z pohledu numerologie:

Dnešní den bude více o pocitech. Budeme přecitlivělí, citově snadno zranitelní a nevyrovnaní. Ale naše intuice bude na velmi dobré úrovni. Pokud nepodlehneme kritickému myšlení a nenecháme dnes vládnout jen rozum a poslechneme svůj vnitřní hlas, měli bychom dnešní případné krize ustát. Dnes nás totiž bude doprovázet rovina Saturnu, která nás bude chtít něčemu důležitému naučit.
S praktičností to bude vyrovnané, uplatní se především to, co nám bylo dáno do vínku v samotném počátku. To, co nám čísla dnešního dne na praktičnosti uberou, přidá nám energie znamení Panny. V tomto znamení je totiž dnes jak Slunce, tak i Luna.
Všímejme si dnes svých snů. Je možné že se nám podaří nahlédnout do budoucnosti a uvidíme události, které nás čekají. Může se nám také podařit zachytit důležité nápady a nové cesty nebo způsoby, jak lépe určité problémy nebo záležitosti zvládnout. Nenechme si dnes nic ujít, klidně si zapisujme vše, co nás dnes napadne a dnes o tom zkusme nepřemýšlet. K zápiskům se vraťme třeba až zítra a pak teprve vyhodnoťme, co by bylo nejlepší. Luna v Panně setrvá až do pondělí do 17:20h, takže na tu správnou analýzu máme čas téměř až do večera a ani následující znamení, Váhy, nás nevytrhnou z koncentrace. Ba naopak nám pomohou vybrat tu nejlepší variantu pro nás přímo ušitou.
Naše analytické schopnosti budou dnes na maximální úrovni, budeme mít postřeh pro detaily, budeme bystří a budeme mít racionální uvažování.
Naše emocionální energie bude také na vysokém stupni. Doporučuji tuto energii vybít v jakékoli fyzické sportovní aktivitě, jinak je možné, že budou hrozit zbytečná citová nedorozumění a třeba i nečekané výbuchy hněvu.

Poselství tarotu pro novoluní 9. 9. 2018

Karta na toto novoluní nám přináší další analytické schopnosti. Zřejmě jich bude v tento čas velmi třeba.

Karta na dnešní den v sobě nese čest, logiku, přesnost a soudnost. Je nám vždy s těmito vlastnostmi k dispozici.

V každém jednání a rozhodování se snažme být bezúhonní.

Všechno, co nám přináší karta na toto novoluní koresponduje s energií Panny, a ještě jí umocňuje.

Karta však nemá jednoduchý úkol, spojuje element Země s elementem Vzduchu. Tyto energie spolu nemají nic společného a ve své podstatě jsou k sobě nepřátelské. Smysly elementu Vzduchu si podmaňují intelekt elementu Země a obě energie se tak zeslabují.
Karta nám přichází na pomoc při
hledání praktického využití našich nápadů.

Rada pro toto novoluní: Říkejte svou pravdu a stůjte si za ní

autor: Betanie