Nov Střelce v prosinci 2018

06.12.2018

Novoluní ve znamení Střelce

Nastává  7. 12. 2018  v  8:20h

A je to tu, novoluní ve znamení Střelce!

Nastává v 8:20h 7. 12. 2018. Je to silné novoluní, které nám může otevřít nové cesty a obzory pokud budeme naslouchat nejen své intuici, ale i světu okolo nás. Znamení Střelce vládne planeta Jupiter. Planeta optimismu, růstu a vývoje. Střelec je velmi pozitivním znamením. Není rád sám, miluje společnost a toto je také jedním z témat tohoto novoluní.

Tématem tohoto novoluní jsou společenská setkání

V tuto dobu se budeme cítit dobře ve středu přátel. Pokud máte naplánovány spousty schůzek a přátelských setkání a stále je vám to málo, pokud stále přemýšlíte s kým jste se již dlouho neviděli a koho pozvat na kafe, je to přesně v souladu s energií tohoto novoluní. Tento čas je vhodný pro vyřešení neshod, nedorozumění a dalších nesrovnalostí mezi přáteli ať už jde o přátele blízké našemu srdci anebo jen známé. Novoluní vytáhne všechny tyto problémy napovrch a bude po nás chtít abychom je vyřešili. A to všechno proto abychom mohli svou cestu nasměrovat novým směrem a nic nás nedrželo zpátky. Střelci si případné problémy nepřipouští, věří že vše dobře dopadne. Když nějaký ten problém přijde buď ho vyřeší hned nebo ho budou ignorovat, půjdou jinam nebo budou dělat něco jiného. Toto chování by se nám v tomto období ale nemuselo vplatit.

V tomto období nám mohou přijít na mysl otázky týkající se práva, spravedlnosti a ale také filozofické otázky. Můžeme pocítit potřebu větší volnosti. Střelec je spolu s Vodnářem nejvíce svobodomyslné znamení. Jakékoli omezování nemá toto znamení rádo. Stejně tak přistupují i ke svému okolí, jsou to pohodáři, kteří nic moc neřeší a rádi se baví. Milují hry a mají rádi sport, při kterém se ale moc nezapotí.

Dalším tématem tohoto novoluní je volnost

Čeká nás trochu transformační novoluní. Blíží se konec roku a s ním bilancování toho čeho jsme tento rok dosáhli. Toto novoluní nám připomíná, že vše nemusí jít podle našeho plánu, ale s energií Střelce se zaměříme spíše na budoucnost. Teď je nejlepší čas na plánování, pro nové začátky a projekty. S energií Střelce budete mít dost nápadů a podnětů, nemusíte se bát, že byste zůstali stát na místě, pokud to sami nebudete chtít. Střelec miluje cesty do ciziny, takže si naplánujete svou vysněnou dovolenou.

Dalším tématem tohoto novoluní je plánování

Střelec je ohnivé, pohyblivé znamení. Díky této kvalitě jsou Střelci otevření a co mají na srdci to mají také na jazyku. Jsou otevření a u těchto lidí vždy víme na čem jsme, neintrikují. Touží po rozšiřování obzorů, rádi studují a dozvídají se nové věci. Tyto energie nás mohou v tento čas silněji ovlivňovat. Pokud zatoužíme po nějakém novém kurzu, naučit se třeba cizí jazyk s vidinou naplánované dovolené za hranice všedních dnů, mělo by se nám dařit. Můžeme si třeba zadaný kurz dát pod stromeček jako dárek. Pokud nám v této době občas "ulítne" nějaké to slovíčko a my řekneme přesně co si myslíme bez velkého promýšlení, nelitujme toho. Bylo to zřejmě potřeba a s případnými následky si nedělejme velkou hlavu, i v tom nám energie Střelce velmi pomůže. Jeho lehkovážnost, optimismus a pozitivní přístup s jakým přistupují ke všemu nás ochrání. Nezapomínejme totiž na fakt, že jen naše myšlenky utvářejí naši budoucnost!

Krásné novoluní všem!

autor: Betanie