Nov Vah v říjnu 2018

07.10.2018

Novolní ve znamení Vah

nastává  9. 10. 2018  v  5:46h

Už jen dvakrát se vyspíme a je tu novoluní ve znamení Vah.

Znamení vah je vzdušné, základní znamení. Vládcem Vah je Venuše, v tomto znamení zaměřená na vztahy.

Zrozenci ve znamení Vah jsou velmi jemní, slušní, zdvořilí a inteligentní lidé. Mají estetické cítění a smysl pro krásu. Mnohdy jsou sami nějakým způsobem umělecky nadaní, ale i když tomu tak není lidé ve znamení Vah umění milují, rádi navštěvují divadlo, kino i výstavy s výtvarným uměním.

Základném rysem tohoto znamení je partnerství. Váhy ke svému životu přímo partnerský vztah potřebují ať už jde o vztah přátelský nebo partnerský.

Jsou to rození diplomaté a urovnávači sporů. Jsou mistry kompromisu. Jsou však také velmi naivní a přizpůsobiví. Aby byla nastolena harmonie, pokud nedosáhnou ve vztahu kompromisu, sami jsou ochotni ze svého ustoupit natolik, že pak ztratí svou vlastní identitu. Váhy se musejí učit umění rozhodnosti! Zrozenci v tomto znamení se neradi radikálně rozhodují a nerozhodnost je jejich velkou slabinou. Dalším úkolem Vah je naučit se rovnováze. Symbolem tohoto znamení jsou dvě strany pohybující se okolo středu do doby než je ustanovena rovnováha, to je zákon naší přírody, ekosystému i celého vesmíru A stejně je to i s tímto znamením. Než se ustanoví rovnováha chvíli to trvá, proto i jednání těchto lidí vykazuje jisté rozporuplnosti a to je zcela normální. Hledají tu správnou cestu aby byla ustanovena rovnováha.

Mají smysl pro spravedlnost a nikdy by nikoho na své cestě neohrozili. Váhy nejsou příliš rychlé, na všechno potřebují svůj čas a neumí čelit dlouhodobému stresu, pokud to lze, tak se mu vyhnou. Pokud je na ně delší dobu kladen větší tlak a oni tuto situaci nemohou opustit, mohou se dostavit zdravotní problémy.

Tématem tohoto novoluní jsou jak jinak než vztahy.

Důležité téma k zamyšlení:

Všichni žijeme ve společenství lidí. Pokud máme nějaký talent, chceme něčeho dosáhnout nebo o něco usilujeme je pro nás důležité, jací lidé nás obklopují. Energie znamení Vah je takovým lakmusovým papírkem, působí jako filtr. Opravdu velmi záleží na tom jakými lidmi se obklopujeme. Jak daleko se totiž dostaneme, záleží také na tom, co nám dovolí lidé, kteří jsou okolo nás. A toto společenství lidí také ukazuje na naši úroveň. Pokud se změní naše situace, naše úroveň, změní se i okolí, ve kterém žijeme. S každým novým místem, přicházejí i nový lidé. Je důležité abychom se naučili se svým okolím vycházet, je ale také velmi důležité neztratit svoji vlastní identitu 

Dalším tématem tohoto novoluní je tedy naše vlastní identita

Dalším důležitým tématem novoluní ve Vahách jsou mezilidské vztahy

V tento čas je dobré na těchto vztazích pracovat. Každý člověk se kterým se setkáme nám má něco předat a my jemu, ať je to v pozitivním nebo v negativním smyslu. Všichni lidé kteří projdou naším životem berme tedy jako zdroj informací v náš prospěch. Pokud připustíme, že se nic neděje náhodou a do života nám vstoupí někdo, s jehož názory nesouhlasíme, jehož jednání nás dokáže "rozpálit tzv. do běla" hledejme příčinu. Je tu něco co se máme právě z této situace naučit. A třeba je to právě ten okamžik, který nám říká: je na čase jít dál. Pokud to nezvládám mentálně, je čas odejít na fyzické úrovni, např. se odstěhovat nebo dát výpověď... Pokud nenajdeme kompromis dříve či později se objeví problém na fyzické úrovni. !!!

Energie planet v tomto období nás bude vybízet k práci na sobě. To co je v našem podvědomí hluboko skryté, se bude dostávat na povrch. Možná si vzpomeneme na staré křivdy z minulých vztahů. Budeme znovu konfrontováni se svými pocity. Možná bude zapotřebí odhalit "proč" nebo je "jen" potřeba znovu si vše prožít a tím započít léčení a spustit procesy regenerace nejen na fyzické úrovni, ale především na úrovni psychické.

Možná v nás v této době narůstá napětí, cítíme tlak a nervozitu. Za to může retrográdní Uran, který na nás v tomto měsíci působí a spolu s nadcházejícím novoluním, tedy s připravujícím se začátkem nás podněcuje k tomu abychom se konečně rozhodli a spustili nové projekty. A Pokud energii, která v nás narůstá tímto způsobem neuplatníme, způsobí to již zmíněné napětí, tlak a nervozitu. Tak se do toho pusťme! Znamení Vah je vzdušné, základní znamení, pomůže nám posunout se na naší cestě vpřed, jen je potřeba zvolit správný cíl.

V období tohoto novoluní však pozor na nové projekty spojené se změnou našeho zevnějšku. Ze všech radikálních změn (plastická operace, radikální změna účesu, ...) co se týkají našeho vzhledu bychom mohli být nakonec rozčarovaní, ba dokonce zklamaní. To díky působení retrográdní Venuše právě ve dnech okolo novoluní. Zato můžeme čekat neobvykle hluboké zážitky v oblasti kultury. Zajděme si proto do divadla, kina nebo sledujme filmy. Zážitky které budeme mít nás velmi obohatí a na všechny tyto kulturní akce jen tak nezapomeneme.

Také pořádně prozkoumejme začínající vztahy. Dejme si pozor na iluze a idealizaci partnera. Dovolte energii Vah ať vám pomůže zjistit zda je právě tento protějšek pro vás ten nejlepší. Zajděte si s kamarádkou nebo kamarádem na kafe a všechno pořádně proberte!

Krásné novoluní všem!

autor: Betanie