Nov Panny v září 2019

25.09.2019

Novoluní  ve  znamení  Panny

Nastává  28. 9. 2019  ve  20:26h

Každý den hledáme rovnováhu. Rovnováhu mezi malým a velkým, sladkým, slaným, kyselým a hořkým, mezi zlem a dobrem, láskou a nenávistí, klidem a aktivitou... střed je vždy uprostřed! Ale jaká je ta správná míra? Především pro každého je to jiné. Každý den se snažíme najít v sobě ten střed. Středobod všeho a je spousta směrů a spousta nauk, které učí to samé. Jak najít v sobě rovnováhu, přesněji řečeno jak být ve svém středu.

A není to jednoduché. Kolem nás je tolik vjemů, působí na nás tolik sil a všechno to co je kolem nás, nás z toho našeho středu vyvádí. A je tolik různých způsobů jak se dostat zpět. Kolikrát se zeptáme, tolikrát dostaneme odpověď. A všechny jsou správné a všechny jsou dobré, ale která je ta správná cesta právě pro mě? Nezbývá než je všechny vyzkoušet nebo si vybrat tu, která je nám nejsympatičtější. Ale především jde o to abychom si tu správnou, šitou správně pro nás na míru našli sami!

Protože stejně jako jsme každý originál i naše cesta musí být originální.

Můžeme se nechat inspirovat, můžeme jít chvíli po cestě druhého, třeba i našeho nejlepšího přítele, naší největší lásky, ale pokud tu cestu nepocítíme jako naši vlastní, respektive nedáme do ní něco ze sebe, něco autentického, nikdy se s ní zcela neztotožníme. Taková cesta nás může chvíli okolo toho našeho středu vodit, ale nikdy nás k němu nepřivede.

Rady které dostáváme jsou cenné a vzácné jako perly. Musíme je opatrně navlékat na šňůru a žádnou neztratit, ale korále z nich budeme nosit my sami. Takže by ty rady s námi měli rezonovat. Pokud nevíme jakou cestu si zvolit, musíme tu naši cestu hledat a musíme zkoušet.

A stejně jako se vyvíjíme my sami, vyvíjí se naše cesta. To co nás do našeho středu přivedlo před deseti lety, nemusí nás tam přivést teď. Život je neustálé hledání a nacházení a nejcennější je naše osobní zkušenost.

A nejdůležitější je to abychom se na té naší cestě cítili dobře.

"Poslední dny nejsem ve své kůži, můj klid jako by se vytratil. Zmítám se jako na houpačce, chvíli nahoře, chvíli dole. To co dříve pomáhalo a dokázalo mě vyrovnat nefunguje. Uvnitř mám divný nepokoj a nevím co s ním. Ta změna byla tak náhlá... není mi to příjemné a zkouším opravdu všechno. Stále se mi nedaří najít v sobě tu rovnováhu z nedávné doby. Třeba i vím co tu mou ručičku vah rozhoupalo, ale nevím jak ji uklidnit. S minulým úplňkem něco skončilo a něco nového se má začít. Něco, co sebou rozpoutá vlnu nových pocitů..."

Blíží se novoluní ve znamení VAH. A ač jsou Váhy jedním z nejmírnějších znamení, toto novoluní sebou nese velký neklid a rozbouřené emoce. Aby se lépe dýchalo, musí se vyčistit vzduch. A proto ztišme svůj hlas a zaposlouchejme se do svého nitra. Zkusme se nechat vést jemnými cestami intuice. Nic se neděje náhodou a vše co nás potká má nějaký význam, smysl.

"Já jsem svou rovnováhu opět našla"

Malá rada na závěr. Někdy stačí nebojovat a opravdu jen počkat...

Všem co hledají svou cestu, svůj klid, přeji mnoho úspěchů, nebude to jednoduché.

Krásné novoluní všem

autor: Betanie