Úplněk ve Vahách březen 2021

26.03.2021

28. 3. 2021 ve 20:48h nastává úplněk ve znamení Vah

Toto velmi jemné a citlivé znamení nás může ladit do jemných vztahových témat. Váhám vládne planeta Venuše, která je zde zaměřená právě na vztahy.


Velkým tématem tohoto úplňku je Komunikace.

S úplňkem, tedy se završením této měsíční fáze, možná pocítíš potřebu vše vyřešit a to co je otevřené ukončit a naladit se na nové. Tento úplněk si tuto energii ponese tím více, protože číslem dnešního dne je číslo 9. Číslo dokončení a rekapitulace. Číslo poznání a velkorysosti.

Příchod jara a jarní rovnodennost minulého týdne, v Tobě mohla rozeznít potřebu harmonie. Když se necháš ovlivnit Měsícem, vše se bude dít jemně a nenásilně, ale s jasnou potřebou rozhovoru, který povede k nastolení rovnováhy nebo kompromisu. Váhám vládne vzdušný živel a je to základní znamení. Rozhodně ale nemusíš zůstat stát a ani nemusíš ustrnout na mrtvém bodě. Vše se bude vyvíjet a půjde stále kupředu.

Je však možné, že Tě Slunce v Beranu naopak naplní silou novorozeného života. Tou silou, která je zapotřebí k tomu, aby semínko vyklíčilo a nový život měl naději. Se silou ohně, kterým Beran vládne, pak pro Tebe může být toto období poněkud vypjaté, protože Beran je zaměřen na sebe, je netrpělivý a jeho hlavním tématem je práce a činy.


Proto je důležité v tomto období najít svůj střed. Nechat promluvit intuici a srdce tak, aby pomohlo tam, kde si rozum nebude vědět rady. Jemná diplomacie znamení Vah Ti pomůže, aby tyto rozdílné energie nešly proti sobě. Tam kde bude potřeba větší množství energie, pomůže vítr jemně oheň rozdmýchat a tam kde bude ohně příliš, vítr schladí přebytečnou horkost.


Je týden po Jarní rovnodennosti. Světlo a Slunce získalo nadvládu nad tmou. Bohyně Ostara s Bohyní jara Vesnou roztančily naše srdce. Pupeny se nalévají, první jarní květy září a naplňují naši duši nadějí. Tráva se začíná zelenat a byliny se derou ke Slunci tou svou obrovskou silou, kterou nám propůjčí, když se k nim dokážeme sklonit.

Vítej Jaro !!!

autor: Betanie