Úplněk ve znamení Berana 25.9.2018

20.09.2018

Krok za krokem se nesou moje nohy známou cestičkou v trávě. Kolem je klid a já cítím vlhko přicházejícího podzimního večera. Pomalu se šeří. Jako vždy mám hlavu plnou myšlenek a zelená tráva a stromy okolo mi pomáhají v mém každodenním rozjímání. Cítím se skvěle, jsem tu jen já a můj čtyřnohý přítel. Prsty v pantoflích mi zvlhly od mokré trávy. Vnímám, jak léto pomalu odchází. Přes den o sobě sluníčko ještě dává vědět, ale večer už je cítit, že podzim na sebe nenechá dlouho čekat. Jak si tak jdu, najednou mi do očí cosi zableskne. Setmělo se tak rychle... skrz větve stromů ho najednou vidím. Je ho trochu víc než půlka a jeho chladné bílé světlo prozářilo celou potemnělou oblohu.

Pomalu se vracím domů a měsíc zůstává za mnou. Teprve nyní si všímám, ta spousta hvězd, která na obloze svítí. Měsíc jim ve své blízkosti vzal jejich lesk, nebylo vidět nic než jeho bílou záři, takovou má sílu. Blíží se úplněk

Blíží se úplněk, úplněk ve znamení Berana. Začátek! Tak proto, říkám si. Poslední dny mě stále něco nutí zamyslet se nad mojí situací. Stále přemýšlím, počítám a bilancuji, chci se někam posunout, prostě nechci zůstat na místě. Cítím tu energii, co ve mně narůstá, kam s ní? To musím ještě pořádně promyslet! Ať to stojí za to...

Úplněk symbolizuje ukončení, dovršení a sklizeň. Takže se připravme, natáhněme dlaně a čekejme spravedlivou odměnu za to co jsme za poslední měsíc (nejen za poslední měsíc) vykonali... Komu se to doslovně splní budiž mu přáno. Ostatní budou muset pro výsledek ještě něco udělat... chce to aktivitu, přesně v souladu s energií Berana → Beran = akce

Beran má pod svou nadvládou hlavu, jazyk a zuby. V tento před úplňkový a úplňkový čas nás může více bolet hlava a také zuby. Pokud je to možné v tuto dobu nepodstupujte žádné lékařské zákroky. Mohlo by dojít ke zhoršenému hojení ran. Pozor na nehody hlavy.

Také můžeme pociťovat neklid a nesoustředěnost. Dejme si pozor na to co říkáme. Bude platit více než v jiný čas, že ve vzteku vyřčené slovo je rychlejší než vítr a ostřejší než meč. Beran rychleji mluví než myslí, takže mějme na paměti, že to co vypustíme z úst už nejde vzít zpět! 

Úplněk nastává 25. 9. 2018 v 04:52h

Tématem tohoto úplňku je ukončení

Tento úplněk od nás bude chtít abychom ukončili vše s čím vnitřně neladíme, nesouhlasíme a co nám nevyhovuje. Toto téma se bude především týkat vztahů. Takže žádný kompromis, vážení, žádné omlouvání, proč to ještě vydržím a proč na této cestě ještě chvíli setrvám. V této chvíli je NUTNÉ si uvědomit, co vlastně chci, co se mi líbí a co se mi naopak protiví. Pokud se nám to podaří, pak bude velmi jednoduché vše co nám již neslouží odložit. Pokud se nebudeme umět od dané věci, situace nebo i člověka odpoutat, i když už k nám nepatří, můžeme zkusit právě o úplňkové noci vše s láskou propustit. Můžeme třeba říci: "S láskou Tě propouštím a předávám Tě tvému nejvyššímu dobru" nebo "propouštím a s láskou nechávám odejít své staré auto" atp. ... Protože pokud neukončíme a neodložíme staré a nefunkční, nemůže nám do života přijít něco nového, lepšího.

Pokud má Vesmír s námi jiný plán, než ten podle kterého právě jedeme (třeba i sami cítíme, že to není to pravé "ořechové"), ale my stále odmítáme a tvrdošíjně si trváme na současném stanovisku, je možné, že to Vesmír ukončí za nás. Ale věřte, že v takových případech to bude ukončení o to bolestnější a tvrdší, to proto abychom si to zapamatovali.

Tak, nyní jsme odložili nepotřebné, udělali jsme si místo v našem životě (skříni, botníku, garáži...) a teď si rozmyslíme čím toto prázdné místo zaplnit. Je důležité si to dobře promyslet. Zkusme se zklidnit, být chvíli sami a přemýšlet. Pokud se jedná o naše přání a touhy je důležité nedělat kompromisy. Je však také důležité aby naše plány nepůsobili ostatním zlo. Nikdy nezapomínejme, že co člověk zaseje to také sklidí. Pokud zasejeme zlo sklidíme ještě větší ZLO. Takže je důležité přát si s ohledem na druhé, tak aby naše přání souznělo, rezonovalo s naším okolím. Dalším tématem tohoto úplňku je sebeprosazení. Takže pokud si budu přát získat třeba novou dobře placenou práci, nebudu si přát aby z mé vysněné práce někoho vyhodili a na jeho místo vzali mě, ale budu si tuto práci přát, budu se na ni těšit a budu si představovat jak dobře vycházím se všemi kolegy a jak svým jednáním přispěji k rozvoji firmy, kam nastoupím.

Takže dalším tématem tohoto úplňku je

seberealizace, sebeprosazení

A s tímto tématem úzce souvisí další a to

akce

Je čas trochu více se zaměřit na náš současný projekt. Poupravit náš vytčený cíl nebo ho podle současných potřeb a možností změnit. V energii Berana se skrývá velká, ohnivá energie začátků. Beran jedná a pak teprve přemýšlí zda bylo jeho rozhodnutí dobré. Toto znamení udělá vždy to co cítí že je právě teď správné, nepřetvařuje se a jedná na rovinu.

Udělejme to přesně tak jako Beran, buďme upřímní k okolí a především sami k sobě a udělejme přesně to co právě teď cítíme že je pro právě teď to nejlepší.


Krásný úplněk všem

autor: mabem