Úplněk Býka říjen 2020

30.10.2020

Úplněk  ve  znamení  Býka

nastává  31. 10. 2020  v  15:49h

Zítra je samhain a čeká nás i úplněk v Býku.

Cítíte už ty energie?

Já tedy ano!

A není to nic jednoduchého.

Býk se hlásí o svá práva. Je to zemské znamení, kterému vládne planeta Venuše. Býk má motto "já vlastním" a nejde jen o majetek, i když ten hraje v životě lidí narozených v tomto znamení velkou roli. Venuše je totiž u tohoto znamení zaměřená na finance. Býčci jsou tedy trochu majetničtí, ale srdce mají na pravém místě! Jde jim především o to aby se ti, které milují měli co nejlépe a nic jim nescházelo.

Tak možná proto budou situace v tomto období trochu vyhrocené a napjaté.

A tím více to budeme pociťovat v současné době, kdy je omezováno snad vše na co jsme zvyklí. A především je ohrožen náš zdroj příjmů. A přesně to toto znamení nese velmi těžce. Je zvyklé pracovat na plné obrátky, aby bylo pro všechny "dost" a ještě více. Takže teď může cítit frustraci a nebude si vědět rady.

Může přijít obviňování sebe i druhých, co se mohlo udělat lépe, aby současný dopad nebyl tak velký.

Ze všeho však může vzejít něco pozitivního. Může se zrodit plán nebo strategie, která pomůže zase se zvednout a napravit případné škody.

Možná bude třeba se vzdát dosavadního bezpečí a zázemí, aby se vytvořilo něco lepšího. Nyní je čas nejen k zamyšlení.

Toto znamení je ale zaměřené také na to hezké, co nám život přináší. Vždyť Venuše je planeta lásky a estetiky a krásna! Umí si kolem sebe to "krásné" vytvořit a také si to pořádně užít!


A to je má rada pro tento úplněk:

Udělejte si kolem sebe příjemný prostor. Vymeťte pavouky, zameťte, ukliďte, uvařte a upečte něco dobrého. Zapalte svíčku, pusťte si krásnou hudbu a užívejte si přítomných okamžiků. Hlavně beze strachu. Nenechme si utéct ani jednu pěknou chvilku na tomto světě. Svou budoucnost si svými myšlenkami tvoříme sami.

Přišla chvíle samhainu, konec roku, konec toho starého a s úplňkem se uzavírá další kapitola. Je období kterému vládne Morana. Morana zná moudrost plného života. Požádejme ji o radu. Jděme k sobě, do klidu a rozjímejme. Požádejme ji o napojení na své předky, na svou rodovou linii. Tato Bohyně vládne podsvětí. V tento čas jsou hranice všech různých světů a časoprostorů velmi blízko sebe a je možné se spojit s těmi co stojí na druhé straně.

Přemýšlejme co je potřeba změnit v našem životě, aby jsme byli šťastní, abychom žili v souladu se svou duší a plnili své poslání. A jak poznáme, že je to "to" pravé? Když o tom budeme přemýšlet a snít rozbuší se nám srdce, myšlenky s rozletí tím směrem a nebudou znát hranic. Najednou uvidíme vše jako na dlani a budeme vědě JAK na to a nebude tu nic co by nám v tom mohlo zabránit. Pořádně a plně to prociťme, každým kouskem svého těla. A to si pak uchovejme v srdci pro chvíle, kdy bychom náhodou ztráceli naději.

Až o zítřejším samhainu budete připravovat svůj oltář nebo slavnostní tabuli, nezapomeňte na trochu "země". Vezměte trochu hlíny do nějaké pěkné misky a připravte si papír. Připravte si dva. Na jeden napište to co budete chtít spálit a odevzdat, tak aby se to již nevrátilo. Můžete místo papírku použít provázek a zavázat uzlík ke všemu, čeho se chcete zbavit. To pak spalte večer v ohni. A na druhý papír napište nebo na provázek uvažte své/á velké/á přání. To pak vložte do hlíny v misce a ponechejte si ho tuto noc ve své blízkosti. Druhý den pak hlínu přidejte k Zemi tam, kde často chodíte tak, aby jste si na své přání vždy vzpomněli až půjdete okolo.

Přeji pohodový čas, krásný úplněk a vydařenou oslavu Samhainu

autor: Betanie