Úplněk ve znamení Panny 19.2.2019

17.02.2019

Tak před týdnem jsem opět začala přemýšlet o svém jídelníčku. Proč asi? 😊 Pořádně jsem se zamyslela a do očí mi padlo pár textů a produktů, kterými jsem se začala vážně zabývat. Hlavním tématem pro mě byla očista organismu a půst. A i zde si musím opět tu otázku položit. Proč asi? 😊

A ano odpovídám si, za pár dní tu bude úplněk ve znamení Panny. Takže toto téma se mi vkradlo na mysl naprosto ve správnou chvíli.

19.2.2019 v úterý v 15:47h nastává úplněk ve znamení Panny

Úplněk máme ve znamení Panny a ráno těsně po půlnoci se nám Slunce posune do znamení Ryb. Tento úplněk nám dává jedinečnou šanci k propojení naší psychiky a našeho těla. Panna je znamení, které je zaměřené na zdraví, zdravý životní styl. Pokud v období tohoto úplňku pocítíte nějaké zdravotní potíže, hledejte nejen problém v tělesné rovině, ale i v té duševní a obráceně. Tento úplněk nám pomůže k očistě těla i duše, tak abychom se mohli cítit v zcela v pohodě.

Pokud si i vy zahráváte s myšlenkou zdravé výživy, je to v pořádku a klidně si s tímto tématem pohrajte. Vymýšlejte strategie a plánujte. A hlavně se do toho pusťte, aby nezůstalo jen u plánů. Podle tradiční čínské medicíny je až do konce února čas na pročištění ledvin a močového měchýře. Ještě chvíli tedy můžeme na pročištění těchto orgánů pracovat.

Pokud budete chtít postupovat podle čínské medicíny, pak nedoporučuji zeleninu ani ovoce v syrovém stavu. Je zima a je potřeba se zahřívat a dávat pozor na prochladnutí. Vhodné jsou fazole, brokolice, celer, mrkev nejlépe v podobě polévek a vývarů. Vynikající je také červená řepa, bílá ředkev a dýně. Lesní ovoce, tedy borůvky, maliny a ostružiny obsahují menší množství cukru a čistí tělo i krev. Dobré je omezit mouku, cukr, kofein a také mléko a mléčné výrobky.

Kdo umí poslouchat své tělo a ví, že mu nějaká ta syrová zelenina a ovoce neudělá ve správný čas nic tak hrozného, určitě si šťávu nebo smoothie z dobré zeleniny nebo ovoce dopřejte.

Pokud se na to budete cítit právě v tento den je nejlepší doba na jednodenní půst. Nejlepší je jen pít zeleninové šťávy a bylinkové čaje. Pokud už teď cítíte, že byste to nevydrželi, pak zvolte trochu jemnější variantu a odlehčete své zažívání jen lehkým jídlem. Dejte si zeleninový salát, dušenou rybu, ovocnou šťávu z čerstvého ovoce. Prosím zkuste vše připravit sami doma a dejte do toho svou pozitivní energii. Těšte se na tento den a berte ho jako něco výjimečného, jako by šlo o nějakou významnou událost, třeba rande. Takže nezapomeňte i slavnostně vypadat. Ať vám to dnes prostě sluší!

V období, kdy je úplněk v Panně se můžete cítit neklidní a psychicky nevyvážení. Toto období vyvolává nervové napětí. Měli bychom si dát pozor na přílišnou kritiku a sklon k dramatizování. Měli bychom se zamyslet, zda svým jednáním a svými nároky nedusíme své okolí nebo sami sebe.

Dobře si promyslete, zda jdete po té správné cestě, zda vás vaše práce naplňuje a je vaším posláním. Pokud ne, hledejte náplň svého života, přemýšlejte, jaká práce by právě vás vystihla. Pak začněte snít svůj nový životní sen. Vše totiž začíná u myšlenky. Nebojte se a zkuste vystoupit ze svého stínu. Pokud budete opravdu chtít, otevře se před vámi ta správná cesta. Pak není nic snazšího než se po ní vydat. Srdce se vám rozbuší, a i když ty první krůčky nebudou zcela pevné, vy budete někde hluboko uvnitř cítit, že to je to TO pravé. Nebuďte k sobě příliš tvrdí a pokud se úspěch nedostaví hned i tak vytrvejte. Když budete cítit, že vás to i přes první nezdary naplňuje a že si vlastně nedovedete představit, že z této své cesty sejdete, prostě pokračujte. Pokud " Životu" ukážete, že o to opravdu stojíte a že se jen tak nevzdáte, jistě se vám to vrátí třeba i v nečekané podobě.

Hlavně si věřte!

Krásný úplněk všem.

autor: mabem