Úplněk Štíra květen 2019

18.05.2019

Úplněk  ve  znamení Štíra

nastává  18. 5. 2019  ve  23:11h

jedenáct minut po dvacáté třetí hodině nastává úplněk ve znamení Štíra

Štír je zvláštní znamení. Ani astrologům toto znamení není tak úplně čitelné. Je v něm nespoutaná vášeň, láska až za hrob i věčná nenávist. Touha, která nezná hranic. Síla, kterou jen tak něco nepřekoná. Nezdolná vůle. Spousta urputnosti a ambice, které se až hvězd dotýkají. Téměř dokonalá paměť. Hloubka Štíří duše se nedá vypočítat, změřit ani pochopit.

To vše a možná ještě víc se však nachází pouze uvnitř Štírů, na povrchu jsou to lidé, téměř obyčejní, a především nikdy na nich nepoznáte, co si doopravdy myslí.

A v této atmosféře se právě nacházíme. Období okolo úplňku anebo novoluní ve znamení Štíra to prostě není jednoduché. Toto znamení zná prohry a pády až na dno, na druhé straně se jako jedni z mála umí z této situace dostat zpět na výsluní. Pokud bych měla charakterizovat toto období jedním slovem, byla by to

PROMĚNA

V tento čas se můžeme cítit trochu zvláštně. Něco nás pořád k něčemu pudí, něco chceme a nevíme co, do něčeho se chceme pustit a nevíme do čeho, něco chceme začít a nevíme proč. Je třeba se zamyslet, pokusit se zklidnit své myšlenky.

Na zklidnění mysli je nejlepší procházka, nejlépe tam kde budeme sami a kde nás nikdo nebude vytrhovat z našich myšlenek. Nejlépe procházka kolem vody nebo procházka v dešti. Štír je vodní znamení a voda je symbolem pro city. Štíří city jsou hluboké a stejně jako voda umí být klidné, umí hladit a občerstvit, ale umí být i divoké a udeřit takovou silou, která smete vše z povrchu zemského a hladina vod se může kdykoli nečekaně zavřít nad naší hlavou.

Zvolte si svou vlastní cestu

Je úplněk. Nastává dovršení, naplnění, dokončení naší cesty, možná i životní...

Štíři pod nadvládou transformační planety Pluto jsou napojeni přímo na naši minulost, na naši karmu. V této době se mohou dostat na povrch věci a děje z naší minulosti. Možná budeme postaveni tváří v tvář našim dluhům z minulých životů, jejichž čas na splacení právě nastal.

Nezůstávejme s touto energií sami v sobě i když nás k tomu znamení Štíra může nutit. Věnujme sluch moudrým a zkušeným kolem nás.

Největším tématem tohoto úplňku je schopnost si uvědomit, čím vším jsme byli a jsme na tomto světě obdarováni

Může to být vztah, partner, rodina, přátelství, zdraví, majetek, postavení, kariéra. Vše to patří k našemu životu ať jednotlivě nebo vše dohromady. Pro každého z nás je důležité něco jiného a je to tak správně, protože každý z nás má na tomto světě jiný úkol a jinou cestu. Zkuste se ponořit do hloubky své duše a pokud jste ještě nenašli svůj směr, zkuste to nyní. Když něco skončí, vždy něco nového začne. Vše na tomto světě má určitý smysl, a i když ho zrovna nyní nevidíme, neznamená to, že tu není. Pokud nás v tento čas napadají otázky PROČ ?, JAK ? anebo PROČ PRÁVĚ JÁ ? a my na ně neumíme odpovědět, nechme to pro tento čas, pro tuto chvíli být. Ne vždy můžeme na vše nalézt odpověď. Energie okolo nás nás budou nutit stále přemýšlet a hledat. Možná však nastala chvíle na "pouhé" smíření.

Krásný úplněk všem

autor: Betanie