Úplněk Vodnáře srpen 2019

14.08.2019

Úplněk  ve  znamení  Vodnáře

nastává  15. 8. 2019  ve 14:29h

Hladina byla klidná, jen tu a tam ji zčeřil rybí hřbet. Soumrak se pomalu blížil a právě v té chvíli mělo Slunce tu největší sílu. Bylo tak nízko a svítilo přímo do očí. Jeho zlatá záře zbarvila řeku do žluta. Bylo právě tak nízko, aby mě zcela oslnilo. Zavřela jsem oči a nastavila mu svou tvář. Po chvilce se překulilo za lesík a na protějším břehu osvítilo špičky stromů jako reflektor scénu na jevišti. Ještě chvíli svítilo a pak se zcela schovalo za obzor. Tma už nebyla daleko, červánky pomalu vystřídaly sluneční svit. Přicházel večer a za ním se chystala noc. Zítra ve 14.29h nastává úplněk ve znamení Vodnáře.

Tématem tohoto úplňku je svoboda a volnost

Ač má v sobě toto znamení více kvalit a aspektů, nešlo mi se naladit na nic jiného. 


Komu stejně jako mě myšlenky utíkají kamsi do dálky a ne a ne je zkrotit, pak vězte, jste pod vlivem živlu Vzduch a působí na vás planeta plná nepředvídatelných zvratů, planeta Uran.

Vodnář znamená především svobodu a žádné hranice. Potřebuje vedle sebe cítit spřízněnou duši spíš než velkou lásku. Nechce se nechat nikým svazovat. Právě na tuto notu bychom se měli naladit a neměli bychom sami sebe svazovat. To se lehko řekne, programy, které v sobě máme ať už jsou naše vlastní nebo převzaté nás stále ovlivňují a je těžké se z nich vymanit. Ale jde to. A nyní je ten vhodný čas se zamyslet nad tím, jestli nás až příliš naše myšlenky nesvazují a jestli si sami dovolíme svobodně dýchat. Být svobodný znamená cítit se svobodně. Cítíte se svobodně? Můžete udělat něco abyste se cítili lépe?

Nádech, výdech... Nic? Tak ještě jednou... Aaa? Už tam něco je? Nějaký nápad, nějaká myšlenka? Tak si s ní pěkně pohrajte vždyť "můžete vše co budete chtít!"

Je úplněk čas dokončení. Tohle nevyhovuje? To se nepovedlo? Toto nefunguje? To nevadí, je čas uzavíraní, ukončování a odkládání. Pokud jsme přišli na něco čeho se chceme zbavit, berme to jako dar. Zjistili jsme co chceme a co nechceme a to je úžasné, pomůže nám to posunout se dál.

Pokud vás nic nenapadá, jděte ven, na vzduch. Vodnář je vzdušné znamení a potřebuje prostor. Buďte venku co nejvíce.

Užívejte si ještě chvilku tuto tu letní free náladu, tu prázdninovou volnost. Zapamatujte si všechny ty báječné chvíle vaší dovolené. Za dní nás čeká novoluní ve znamení Panny. Tato Dáma nás postaví zase na Zem. Zaplaví nás vlnou práce a všedních starostí. Pocítíme chuť starat se o druhé i o sebe. Tak si ještě chvíli užívejme vzdušné lehkosti, kterou v sobě Vodnář má.

Krásný úplněk všem

autor: Betanie