Úplňkové zamyšlení - Duben 2020 ve znamení VAH 

07.04.2020

Úplněk  ve  znamení  Vah

nastává  8. 4. 2020  ve  4:34h

Právě jsem se vrátila z podvečerní procházky. S dodržením všech možných zákazů, příkazů a nařízení, jsem se konečně svobodně nadechla. Bylo okolo půl osmé a na okolí se snášela pomalu tma. Poslední sluneční paprsky si hrály na hladině řeky. Bylo příjemně, tak akorát. Ještě jsem se trochu přioblékla, ale už to všechno okolo dýchalo příjemným teplým tónem. S dodržením dostatečné vzdálenosti jsem pozorovala pár párů sedících na lavičce, jak se k sobě tulí. To je moc dobře. Už se těším až to všechno bude zase jako dřív...

Pomalu jsem se toulala se svým psím kamarádem a pozorovala černé siluety pučících stromů na pozadí žlutooranžovorůžové barvy zapadajícího Slunce. Obrázek jak z dokonale romantického filmu. Ještě mi tam chyběly siluety objímajících se milenců v trávě.

Dnešní večer sladce voněl jarem, ptáci zpívaly sborem svůj koncert do posledního slunečního paprsku a já si po dlouhé době užívala trochu té volnosti. A samozřejmě, nemohla jsem odtrhnout pozornost od oblohy a Měsíce. Byl překrásný. Jasný, bílý a obrovský a na stmívající obloze svítil tak, že mi připadalo tak jednoduché natáhnout ruku a dotknout se ho a nasát tu jeho chladnou energii. Každý nádech a výdech mě přibližoval k noci okolo mě. Vše se pomalu uklidňovalo. Z vpovzdálí jsem sledovala jak se pomalu rozsvěcí lampy. Takový klid šel ze středu přírody, takový kontrast k tomu co se děje v lidském světě...

Takže 8. 4. 2020 ve 4:34h nastává úplněk ve znamení Vah. Čeká nás úplněk, tedy dovršení a dokončení, také bilancování a promýšlení co udělat jinak, co odložit a čeho se zbavit. Čeká nás síla živlu vzduchu. Posun vpřed, pohyb, odvanutí starého a to nové ať přijde!

hy jsou základní vzdušné znamení. Jejich základní barvou je smaragdově zelená a vládne jim planeta Venuše. Zrozenci v tomto znamení jsou velmi jemní a nevyhledávají sváry, jsou mistry kompromisu. Toto znamení je především zaměřené na partnerství. A právě proto může být toto období z hlediska partnerských vztahů trochu náročnější. Můžeme cítit, že očekávané dovršení našich tužeb se nesplnilo. Třeba jsme měli nějaká přání a nyní cítíme zklamání. I to se může stát. Je čas najít rovnováhu. Měli bychom ji nalézt především v sobě. Ale měli bychom se snažit i o rovnováhu okolo nás, ve vztazích i v přírodě. Důležitá je spolupráce a kompromis.

Vzdušný živel napomáhá intelektuálním činnostem. Je také spojen s cestováním. Cestovat fyzicky nyní nemůžeme, ale naše cesty se nemusejí týkat jen cestování fyzického. Otevřme se třeba astrálnímu cestování, lucidním snům, telepatii. V těchto dnech může být posílena naše intuice, naslouchejme hlasu z našeho nitra.

Vzduch je znamením mužské energie, nechme se tedy tímto živlem vtáhnout do aktivity a vyrovnejme tuto energii a tvořme, buďme kreativní. Hýbejme se, tancujme. Tím vším podpoříme tento v živel ve svém středu.

Krásný úplněk všem

autor: Betanie