Nov Lva v Srpnu 2018 

08.08.2018

Novoluní ve znamení Lva

 nastává  11. 8. 2018  v  11:57h

A už je to tu zas. Před čtrnácti dny tu byl silný úplněk a zatmění a nyní je tu zase další měsíční fáze. Za tři dny je tu novoluní. Nastává 11.8.2018 v 11:57h. Může se zdát, že v tomto období ubývání měsíce se nic neděje, je klid, tma a v noci na vše padne zvláštní ticho.

Tento klid je ale jen zdánlivý. Uvnitř nás dochází k rozdmýchání nové energie. Novoluní znamená nový začátek, ale také ukončení starých věcí.

V této době nás mohou napadat nové myšlenky a můžeme pociťovat vnitřní neklid, možná i větší než při úplňku. Toto novoluní je ve znamení Lva. Toto znamení je kreativní a má rádo akci. Jak by ne, vždyť je to ohnivé znamení a vládne mu samotné velké Slunce. Slunce, které nám dává sílu a je zdrojem vší energie na naší Planetě.

Lev umí být noblesní, velkorysí a štědrý, miluje hry a zábavu, ale stejně jako Slunce chce stát nade všemi, chce být obdivovaný a chválený. A jako každé znamení i toto má své negativní energie. Lev umí být panovačný, pyšný, domýšlivý, arogantní, egoistický i krutý a rád všechny okolo sebe ovládá.

POZOR proto v těchto dnech na tyto vlastnosti. Možná si ani v koutku duše nemyslíte, že by se ve Vás toto chování mohlo probudit, ale v tomto čase je možné vše. V našich osobnostech se skrývají vlastnosti všech znamení zvěrokruhu a všechny tyto vlastnosti bychom v průběhu svého života měli zpracovat a naučit se je ovládat, a tak je možné že právě ve dnech novoluní nebo úplňku se budeme projevovat jinak. Je třeba si uvědomit, že i tyto vlastnosti k naší osobě patří a je jen na nás, jak s nimi budeme nakládat, zda jim podlehneme anebo jimi budeme s rozumem disponovat a používat je jen když je třeba.

  • Tato doba může být velmi plodná. Můžeme mít spoustu nových nápadů a můžeme cítit velkou chuť a nezdolnou energii pouštět se do nových projektů. Energie Lva je stabilní a co začneme má naději na úspěch.
  • Můžeme mít chuť udělat také něco sami se sebou, začít cvičit, konečně zhubnout nějaké to kilo, vytvarovat si postavu, tak abychom vypadali skvěle. I tyto energie jsou vlastní znamení Lva.
  • Nesmíme zapomenout také na hravost. Ta vyplývá přímo ze samé podstaty tohoto znamení. Proto budeme-li mít chuť si hrát a sportovat nebraňme se tomu. Pusťme naše vnitřní dítě ven a nechme chvíli ať nás opět ovládá ta dětská touha po dobrodružství a objevování. Hrajme si svými dětmi a věnujme jim v tomto období co nejvíce času.
  • Nebojme se vyzkoušet nové, Lev je odvážný a sebevědomí. Je také vznešený a hrdý, vždyť se na něj podívejme
  • jakou majestátnost v sobě toto zvíře skrývá. Nyní je čas nechat se touto energií ovlivnit, je čas najít v sobě to jedinečné a unikátní a ukázat všem že i my jsme jedineční a že máme být na co hrdí. Nebojme se říct svůj názor a projevit se.

Z pohledu numerologie:

Toto novoluní bude mít trochu citlivější atmosféru. Můžeme být přecitlivělí a kritika se nás bude velmi dotýkat.

Tento den nese energii čísla 3 a tudíž sebou nese tvořivost, originalitu a nové myšlenky. Vytvořila se rovina komunikace, a tak se budeme dobře cítit ve společnosti a budeme mít volnost řeči, své vnitřní pocity ale sdělovat budeme jen velmi neradi.

Osmičky v mřížce stojí osamoceně, a tak negativní vlastnosti tohoto čísla, ve spojení se znamením Lva, které s těmito negativními energiemi zcela resonuje, se dnes mohou naplno projevit. Takže si na tyto vlastnosti jako je pýcha, egoismus, chuť ovládat druhé, nadřazenost a tvrdost dejme pozor. Toto jednání můžeme dnes od svého okolí pocítit nebo naopak my sami můžeme těmto energiím podlehnout a můžeme takto jednat my sami.

V den novoluní nebude vhodná doba na utrácení, sázení a na obchod. Mohli by hrozit ztráty.

Toto novoluní nás bude doprovázet rovina Saturnu. Takž se nám mohou do cesty připlést nejrůznější možné situace, ze kterých bychom si měli vzít nějaké ponaučení nebo poselství do budoucnosti.

Celkově v den novoluní bude spíše těžší atmosféra, ale nezapomínejme na to, že Lev je znamení, kterému vládne Slunce. Energie, kterou v sobě Slunce skrývá nás dnes neopustí! A Lvi jsou dětmi štěstěny, a i na nás dnes určitě trochu tohoto jejich štěstí ulpí a ze všeho co se nám dnes postaví do cesty vyvázneme se zdravou kůží.

Rada: jednejme jako Lev a vše co nás dnes potká berme jako výzvu a všechno i to nejméně příjemné obraťme ve hru a chovejme se jako na hracím poli. Určitě zvítězíme!

Poselství tarotu na novoluní 11. 8. 2018

Karta na dnešní den nás varuje před žárlivostí, také pozor na přílišnou lakotu.

Dnes je čas pro splacení půjček

Karta říká, že pokud se naučíme důvěřovat, Vesmírné společenství se magickým způsobem postará o naše potřeby. Karta na dnešní den nám posílá dobrodince a slibuje pomoc, ale nemusí to být jen pomoc finanční.

Je důležité najít správnou pozici v procesu dávání a dostávání.

Kde stojíme právě my?

autor: Betanie